W najbliższą niedzielę w całym kraju będą obchodzone uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Radni Prawa i Sprawiedliwości zapraszają mieszkańców Białegostoku już teraz do wspólnego świętowania. Chcą, aby tego dnia wszyscy byli jedną biało – czerwoną rodziną.

Już od dziś radni Prawa i Sprawiedliwości zapraszają na wspólne świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W Białymstoku na ulicach rozdawać będą flagi, kotyliony oraz inne elementy, którymi można przystroić własne ubranie lub dom. Zapraszają również na oficjalne uroczystości, które odbędą się w najbliższą niedzielę pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

- 11 listopada to jest pamiętna data dla wszystkich Polaków, dlatego przede wszystkim chcielibyśmy wszystkich zachęcić do udziału w niedzielnych uroczystościach. Żebyśmy byli wszyscy na tym placu zjednoczeni – mówił szef klubu radnych PiS, Henryk Dębowski.

Można będzie wspólnie odśpiewać hymn narodowy, wysłuchać przemówień, a już po oficjalnych delegacjach, każdy mieszkaniec będzie mógł złożyć kwiaty lub zapalić znicz pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Radnym najbardziej zależy na tym, aby tego dnia wszyscy byli zjednoczeni pod biało – czerwonym sztandarem, dla którego tysiące ludzi przecież oddawało życie.

- Trzeba pamiętać, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba wspólnie o nią dbać, trzeba też kultywować nasze tradycje, nasze zwyczaje, młodemu pokoleniu przekazywać wiedzę o naszej historii. I nie tylko w tym jednym dniu 11 listopada, ale także później – powiedziała radna Katarzyna Siemieniuk.

- Zachęcamy także innych samorządowców do wspólnych działań, żebyśmy byli jedną wielką biało – czerwoną rodziną – dodał radny Piotr Jankowski.

W Białymstoku przygotowanych zostało bardzo wiele wydarzeń i inicjatyw z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Radni zachęcają, aby mieszkańcy wybrali sobie takie, które są zgodne z ich upodobaniami i wzięli w nich udział. Być może dzięki temu nauczymy się cieszyć razem z wolnej Polski, ale przede wszystkim z tego, że mamy własny kraj, w którym możemy decydować sami o sobie. Nasi przodkowie właśnie o to dla nas walczyli, choć niektórzy nigdy tego nie doczekali.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Świętujmy razem, bo wolność nie jest dana raz na zawsze komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama