Sybirackie Zaduszki w Akademii Teatralnej

Kultura, Sybirackie Zaduszki Akademii Teatralnej - zdjęcie, fotografia
LIS 06
Teatr Szkolny Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Filia w Białymstoku, ul. Sienkiewicza 14 godz: 16:00

W imieniu Muzeum Pamięci Sybiru zapraszamy na coroczne Zaduszki Sybirackie, które odbędą się w najbliższą środę, 6 listopada 2019 r. o godz. 16.00 w Teatrze Szkolnym Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Filia w Białymstoku (ul. Sienkiewicza 14).

W programie spektakl „Zapisane w pamięci, zapisane w sercu…” w wykonaniu zespołu teatralnego „Zakręceni” ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Białymstoku. Widowisko zbudowano na kanwie wspomnień dotyczących losów Polaków, skazanych na rozłąkę i deportację. Do dziś zachowujemy w sercu i w pamięci wspomnienia o swoich najbliższych, którzy przeżyli ten czas – nie dla wszystkich łaskawy, aby powrócić do Ojczyzny, do domu rodzinnego.

Podczas Zaduszek wspominamy Sybiraków:

- Wiktora Godlewskiego,

- Barbarę Skargę,

- Zofię Sądel,

- Eugeniusza Simsona,

- Henryka Aleksiejczuka,

- Mariana Malinowskiego,

- Zofię Lenkowską.

Organizator wydarzenia: Muzeum Pamięci Sybiru

Partnerzy wydarzenia: Związek Sybiraków Oddział w Białymstoku, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru, Szkoła Podstawowa nr 21 im. Marszałka J. Piłsudskiego, Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Grajewie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie.duszki Sybirackie.

(6 listopada 2019 r., środa, godz. 16.00, Teatr Szkolny Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Filia w Białymstoku, ul. Sienkiewicza 14)

(Źródło i foto: MPS/ oprac. Kalina)

Sybirackie Zaduszki w Akademii Teatralnej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama