Polityka, Synowie znanych ojców poseł Tyszkiewicz Czyli Koalicji Obywatelskiej lista Sejmu - zdjęcie, fotografia

Tu niespodzianek nie było i nie ma. Poseł Robert Tyszkiewicz będzie otwierał podlaską listę Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Poprowadzi w niej między innymi synów znanych ojców oraz inne osoby, które już w październiku będą starały się pozyskać głosy wyborców.

W miniony wtorek, 30 lipca, Grzegorz Schetyna przedstawił „jedynki”, które mają być lokomotywami w wyborach parlamentarnych. Szybko jednak jedynki zostały uzupełnione, przynajmniej w naszym regionie, o kolejne nazwiska, które opublikował na swoich profilach społecznościowych szef podlaskiej Platformy.

Na listach Koalicji Obywatelskiej z województwa podlaskiego większych niespodzianek nie ma. Tradycyjnie na pierwszym miejscu znalazł się poseł Robert Tyszkiewicz, za to na drugim pojawił się Krzysztof Truskolaski, który znany jest przede wszystkim jako syn prezydenta Białegostoku i który też jako jeden z pierwszych opuścił szybko tonący okręt o nazwie „Nowoczesna”.

Na dalszym miejscu, bo dopiero trzecim, pojawiła się posłanka z Suwałk – Bożena Kamińska, na czwartym – Maciej Borysewicz, radny z Łomży, który bezskutecznie walczył ostatnio o fotel prezydenta Łomży. Zaś z piątego miejsca o głosy wyborców będzie walczył związany od wielu lat z Sojuszem Lewicy Demokratycznej – Eugeniusz Czykwin. Co ciekawe, ma on reprezentować Forum Mniejszości Podlasia. Natomiast tuż za nim znalazła się radna powiatu białostockiego Jolanta Den. I z informacji przekazanych przez Roberta Tyszkiewicza wynika, że listę zamknie inny z synów znanego ojca – Tomasz Cimoszewicz.

- Ja nie zapraszam członków. Jeśli ktoś się zgłasza i chce uczestniczyć w dużym projekcie Koalicji Obywatelskiej po to, żeby wygrać z PiS-em, żeby przywrócić Polakom nadzieję, jeżeli podzielają poglądy i program Koalicji Obywatelskiej, to się pomieścimy. I to nie jest próba rozbijania jakiejkolwiek struktury czy przeciwko komuś. Koalicja Obywatelska jest za i zawsze będziemy pozytywnie rozwiązywać problemy i budować a nie niszczyć – mówił w miniony wtorek Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej, na której podane zostały nazwiska liderów list we wszystkich okręgach wyborczych.

Koalicja Obywatelska składa się zasadniczo z kilku podmiotów i stanowi swoistą zbieraninę mniej lub bardziej pasujących do siebie elementów programowych czy politycznych. Wśród kandydatów do Sejmu znajdziemy ludzi Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, partii Zielonych, Inicjatywy Barbary Nowackiej, ale także znajdą się tam kandydaci, którzy opuścili niedawno SLD, jak też i ci, którzy działali w KOD, Obywatelach RP, czy pochodzą z grona samorządowców.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Synowie znanych ojców i poseł Tyszkiewicz. Czyli Koalicji Obywatelskiej lista do Sejmu komentarze opinie

  • gość 2019-07-31 09:46:52

    czy któryś z tych kandydatów jest reprezentantem społeczności LGBT???
    bo jak nie, to ta cala lista jest homofobiczna.... dziękuję, nie glosuje na ta listę

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama