Wiadomości, Sytuacja Marszu Równości Dariusz Piontkowski ograniczyć takie marsze Artur Kosicki prezydentowi odwagi wyobraźni - zdjęcie, fotografia

W Białymstoku po burzliwej sobocie trwają poszukiwania sprawców pobić uczestników Marszu Równości i policjantów oraz osób rzucających kamieniami w ich kierunku. Poza zgodnymi słowami oburzenia i potępienia wobec chuliganów płynącymi z każdej strony trwa festiwal oskarżeń. Donald Tusk i opozycja oskarża o zajścia PiS starannie przemilczając rolę prezydent Tadeusza Truskolaskiego w całej tej historii. Janusz Palikot z kolei nawołuje na Twitterze, aby "Robić Marsze Równości non stop. I dać się pobić. Stać i czekać, aż cię zjedzą biciem. Zero reakcji. Milczenie. Być pobitym w milczeniu. To da zwycięstwo." W tej sytuacji propozycja Dariusza Piontkowskiego, ministra edukacji z Białegostoku, aby ograniczyć organizację takich demonstracji wydaje się mieć głęboki sens.

Dariusz Piontkowski w TVN24 komentując sobotnie wydarzenia w Białymstoku stwierdził: 
- Marsze równości budzą ogromny opór. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane. Tego typu marsze, wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne, budzą ogromny opór. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane. To powoduje zamieszki, może powodować zagrożenie zdrowia wielu przygodnych obywateli i trzeba się poważnie zastanowić, w jaki sposób rozwiązać ten problem - powiedział. 

Z kolei Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego dopytuje na Twitterze: 

- Panie Prezydencie @TTruskolaski. Zwykłym bialostoczanom jest wstyd za to, do czego dopuścił Pan wczoraj. Zrobiliście wszystko żeby #MarszLGBT przeszedł przez centrum miasta. Wznieciliście emocje na niespotykaną skalę. Takiej promocji chcieliście? Jesteście dumni? Czy jest Wam trochę po ludzku wstyd? Zabrakło odwagi czy wyobraźni. 

Nie trzeba być sympatykiem PiS, aby nie zwrócić uwagi, że obie te wypowiedzi trafiają w sedno problemu. Piontkowski wskazuje, że organizacja marszy LGBT w miastach z dużym procentem osób o konserwatywnych i religijnych przekonaniach jest proszeniem się o kłopoty. To tak jakby zorganizować przemarsz z wieprzowymi półtuszami w islamskich dzielnicach francuskich miast i dziwić się skutkom jakie to wywoła lub zorganizować paradę fanów Legii na krakowskich Błoniach i oczekiwać, że wszystko będzie dobrze. Protesty białostoczan przeciw marszowi, w którym wzięło udział 800 osób (znacząca część była spoza Białegostoku) z założeniem spacerów pod najważniejszymi świątyniami w mieście była świadomą prowokacją. Utrzymywanie decyzji, żeby ten Marsz się odbywał w sytuacji, kiedy kibice zapowiedzieli w tym samym czasie swój zjazd i wspólny protest przeciw LGBT było więcej niczym innym niż głupotą. Dodatkowe oskarżenie kościoła katolickiego, że potępił eksponowanie ideologii LGBT przez uliczne marsze i to właśnie było powodem tej ulicznej wojny to lejtmotiv wałkowany obecnie przez wszystkie lewicowe media z kraju i zagranicy. I choć policja zatrzymywała i zatrzymuje sprawców, a duchowni potępili przemoc, to informacja „katolickim, prawicowym, pisowskim pogromie” idzie w świat. W tej sytuacji pytanie Artura Kosickiego skierowane do Tadeusza Truskolaskiego jest wyjątkowo celne. 

Recepta rzucona przez obrońców ofiar Marszu LGBT to albo milcząca akceptacja albo przytakiwanie Marszom Równości i masowa ich organizacja. Taka pedagogika wstydu bez refleksji nad tym co działo się na podobnych demonstracjach LGBT w Gdańsku, Częstochowie czy Warszawie i skutkami tamtej milczącej akceptacji dla profanacji świętości chrześcijan. Nic dziwnego, że propozycja Palikota może paść na dogodny grunt, bo to zmusi stronę przeciwną albo do milczenia (jest pierwszym krokiem do wprowadzenia ideologii LGBT do normatywnego kanonu polskiej obyczajowości) albo do gwałtownego sprzeciwu. A ten na ulicach - jak to było widać w sobotę - może wymknąć się spod kontroli. I zazwyczaj się wymyka. 

Powszechna narracja zmuszająca białostoczan do wstydu, że pokazali dezaprobatę wobec Marszu Równości i dlatego są winni temu, że kilkunastu durniów rzuciło kamieniami lub użyło pięści i nóg do bicia to wyjątkowo perfidny pomysł. Artur Kosicki może czuć się jak Kasandra: przepowiadał niebezpieczeństwo ale jego rozmówca był impregnowany na ostrzeżenia. I albo nie chciał słuchać z przekory albo celowo wiedział co robi i godził się z tym licząc, że całe wydarzenie obróci się na korzyść w kampanii wyborczej. Bo Tadeusz Truskolaski wprawdzie sam nie kandyduje, ale jego potomek na pewno będzie na listach Koalicji Obywatelskiej.

W tej sytuacji pomysł Dariusza Piontkowskiego, aby ograniczyć demonstracje będące zamierzoną prowokacją (jak Marsze Równości) dla bezpieczeństwa ludzi nie wydają się zamachem na wolność zgromadzeń. Są wentylem bezpieczeństwa na brak wyobraźni, głupotę lub cynizm tych przedstawicieli władz, którzy na takie demonstracje wyrażają zgodę. 

(Gabriel Ejsmont/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Sytuacja po Marszu Równości: Dariusz Piontkowski: ograniczyć takie marsze. Artur Kosicki: czy prezydentowi brak odwagi czy wyobraźni komentarze opinie

 • gość 2019-07-22 11:29:48

  Wizerunkowo i medialnie porażka przeciwników LGBT ...i to stwierdzam ze smutkiem !!! Zrobiono z nich męczenników bo przecież szli radośni i zatroskani o sport, środowisko itp.Teraz pójdą o krok dalej pokazując coraz bardziej istotę homoseksualizmu ale z wizerunkiem i ,że nie szkodzą !!! A to już o krok od akceptacji takich zachowań..

 • Gość - niezalogowany 2019-07-22 14:12:53

  Wszystko co jest sprzeczne z naturą to zboczenie. L G B T to zboczenie umyslowe i seksualne i zadne brednie Palikota czy innych idiotow tego nie zmienią. Z LGBT trzeba walczyc jak z bandami bolszewickimi bo inaczej zrobia nam powtorkę historii sprzed 100 lat. PiS juz dawno powinien uznac LGTB za wspolczesny komunizm i sadzac do więzienia za promocję dewiacji. Brawo minister D. Piontkowski za odwagę myslenia. Obyscie tylko nie poprzestali na słowach o ktorych zaraz po wyborach zapomnicie

 • gość 2019-07-22 14:48:49

  byłem, widziałem
  Nie jestem kibolem, zupełnie nie interesuję się sportem. Wyrażam protest przeciw klasyfikowaniu mnie do tzw. "kibiców". Oprócz "walczących" w szeregach stał spory przekrój mieszkańców, aktywnie wyrażających własne zdanie, co jest przecież zgodne przecież z ideologią wolności. Teraz starają się nam wmówić, że jakakolwiek krytyka LGB to wstyd. Wmówiono nam w ciągu ostatnich dni poczucie niższości. Kto sądzi, że w naszym mieście statystyka inaczej działa, niż w innych miejscowościach? Podobny procent jest w całym kraju. Proszę zrozumieć, że to nie chodzi o marsz, to jest starcie ideologii. Ziarno zasiane teraz, zbierzemy w postaci plonów za 10 lat (z może gwałtownie wcześniej).

  Co to znaczy "zaścianek", "Polska B"? Może jeszcze w adresie pocztowym powinniśmy umieszczać ten epitet. Jest mnóstwo krajów, gdzie taki marsz nie odbył się i mieszka w nich przeważająca większość mieszkańców świata(np. wszystkie kraje arabskie, Chiny, także wiele stanów w USA np. Alabama, Texas ). Pewnie większość świata to zaścianek i świat B wg.

 • gość 2019-07-22 14:53:31

  Tak zastanawiam się, czy wszyscy tak walczący o europejskie wartości stanęli by do walki na śmierć i życie broniąc europejskich idei w obliczu niebezpieczeństwa, jak to było w zamierzchłych czasach.

 • gość 2019-07-22 15:08:48

  Nie mam nic do naszych lokalnych polityków PiS, wydaje się że zachowują się przyzwoicie, jednak za skandaliczne uważam zachowanie policji-to siłowe rozpędzanie przeciwników LGTB musiało przecież zapaść na najwyższych szczeblach. Gdyby były wola polityczna to rząd PiS mógł takich marszy zakazać to raz, a dwa policja nie musiała być taka brutalna wobec oponentów ideologii LGTB. Wielu białostoczan jest rozgoryczonych zachowaniem policji i tym, że siłą torowała drogę sympatykom LGTB... Przy takim oporze społecznym można była marsz zakończyć zaraz na początku.

 • Andrzej - niezalogowany 2019-07-22 15:10:51

  Zamordyści w rodzaju Kosickiego czy Piontkowskiego będą po cichu rozmontowywać demokrecję pod pretekstem ochrony porządku ?

 • asaa - niezalogowany 2019-07-22 15:11:27

  Zamordyści w rodzaju Kosickiego czy Piontkowskiego będą po cichu rozmontowywać demokrecję pod pretekstem ochrony porządku ?

 • gość 2019-07-23 12:48:32

  Nie wierzę ,że ludzie sprawujący władzę mogą wygadywać takie brednie. Powinni być natychmiast odwołani ze stanowisk.

 • gość 2019-07-23 23:33:14

  W Chinach z urzędu by rozgoniono ów "marsz" - w sumie to zaplanowana prowokacja by zdyskredytować PIS na terenie Bstoku. Przedstawić w czarnych barwach...o czym świadczy fakt pochodzenia uczestników z całej Polski, zdeklarowanych bojówkarzy eL..coś tam i afify. Panowie i Panie z PYS. Nie dajcie się zagdakać, spowodujcie by zdelagalizowano rożne chore stowarzyszenia i religie, typu "kościół wyznawców przypalonej piccy" . AMEN

 • gość 2019-07-23 23:34:42

  W Chinach z urzędu by rozgoniono ów "marsz" - w sumie to zaplanowana prowokacja by zdyskredytować PIS na terenie Bstoku. Przedstawić w czarnych barwach...o czym świadczy fakt pochodzenia uczestników z całej Polski, zdeklarowanych bojówkarzy eL..coś tam i afify. Panowie i Panie z PYS. Nie dajcie się zagdakać, spowodujcie by zdelagalizowano rożne chore stowarzyszenia i religie, typu "kościół wyznawców przypalonej piccy" . AMEN

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama