Wiadomości, Szybko sprawnie poszło wydobycie niewybuchu Narewskiej - zdjęcie, fotografia

Mieszkańców osiedla Antoniuk z pewnością zaniepokoiła informacja, że nieopodal ich mieszkań został znaleziony niewybuch. Przy ulicy Narewskiej, gdzie obecnie trwa budowa bloku wielorodzinnego, bardzo szybko po zgłoszeniu tego faktu, pojawili się policjanci, a później dojechał patrol saperski.

To już kolejny raz, kiedy patrol saperski miał co robić. Mimo, że od zakończenia II wojny światowej minęły już 74 lata, wciąż w różnych miejscach odnajdywane są przykre „pamiątki” tamtych lat. Na dodatek bardzo niebezpieczne. Podczas różnego rodzaju inwestycji, robotnicy co rusz muszą zgłaszać odkopanie bomby, niewybuchu czy niewypału. Niekiedy trzeba ewakuować dość duży obszar, który jest zamieszkiwany przez ludzi, bo nie ma pewności, czy nie wydarzy się najgorsze. Tak było całkiem niedawno, bo w drugiej połowie sierpnia, w Nowogrodzie czy w Suwałkach. Wcześniej także i w Białymstoku przy ulicy Ciołkowskiego.

Zabezpieczyć niewybuch trzeba było również w czwartek, 5 września, w Białymstoku. Przy ulicy Narewskiej, gdzie trwa obecnie budowa bloków wielorodzinnych, odkopano jedną z tych przykrych pamiątek po działaniach wojennych z ubiegłego wieku. Na miejsce została wezwana policja.

- O godz.7.59 otrzymaliśmy zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu na placu budowy. Grupa saperska jest już w drodze. Policjanci tymczasem zabezpieczają miejsce – przekazała Katarzyna Zarzecka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Bo już po godzinie 11.00 na miejscu nie było praktycznie żadnych służb i wszystko wyglądało tak, jak przed alarmowym zgłoszeniem. Saperzy profesjonalnie wydobyli niewybuch i przewieźli go do rozbrojenia już z dala od zabudowy mieszkaniowej. Okazało się też, że w tym przypadku nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców okolicznych bloków z osiedla Antoniuk. Można się zatem domyślać, że niewybuch był raczej niewielkich rozmiarów. Co też nie oznacza, że nie był niegroźny.

W tym miejscu ponownie przypominamy, że takie stare niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Szybko i sprawnie poszło wydobycie niewybuchu na Narewskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama