19°C bezchmurnie

Ta gra z założenia jest brudna. Poszukiwane są drużyny do turnieju

Kiedy: 2018-06-23 , godzina: 08:00 | Gdzie: Korycin

Piłka nożna, założenia brudna Poszukiwane drużyny turnieju - zdjęcie, fotografia

Maniacy piłki nożnej! Marzycie czasem o powrocie do dzieciństwa, gdy taplanie w błocie najczęściej uchodziło „na sucho”? Tęsknicie za dziecięcymi przepychankami na boisku i smakiem zimnej oranżady, pitej po meczach razem z kumplami? Brakuje Wam takich szczerych emocji, poczucia wspólnoty i nieskrępowanej zabawy? Przyjedźcie na Błotną Ligę Mistrzów do Korycina! Piłka nożna w błocie nigdy nie była i nie będzie równie zabawna!

BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także pierwsze w Polsce zawody, skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej. Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. Bazując na unikalnym położeniu Podlasia, Błotna Liga Mistrzów ma też na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. Od początku mottem BLM jest: „obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”.

Impreza narodziła się z – organizowanego przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI – Pucharu Podlasia w Piłce Błotnej w Surażu, a dzięki odbywającym się w Czeremsze dwóm edycjom (2015, 2016), udowodniła uczestnikom i widzom, ze piłka błotna to sport widowiskowy i rozwojowy. Bez wątpienia sukces przedsięwzięcia to także zasługa typowej dla mieszkańców Podlasia otwartości i gościnności, a także unikalnego na światową skalę spotkania pierwotnej natury i pięknej tradycji z nowoczesnym spojrzeniem na człowieka i jego potrzeby.

Błotna Liga Mistrzów powraca!

- Trzecia edycja imprezy odbędzie się w terminie 23–24 czerwca 2018 roku w Korycinie. Przewidujemy, że w rozgrywkach weźmie udział około 40 drużyn, które zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej – zapowiadają organizatorzy.

Oprócz pucharów i medali dla najlepszych drużyn w obu kategoriach, zostanie także przyznana Nagroda Fair Play oraz Specjalna Nagroda dla najzabawniej ubranej drużyny.

Zgłoś swoją drużynę!

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: swampions(at)gmail.com (tytuł maila: ZGŁOSZENIE + nazwa drużyny + kraj)

Opłata za udział w rozgrywkach wynosi 120 zł + 100 zł kaucji (zwracanej po rozegraniu meczów grupowych).

Drużyna powinna składać się z minimum 8, maksimum 12 zawodników. Każda drużyna rozegra minimum 3 mecze grupowe. Zasady gry są tak proste, jak w „zwykłej” piłce nożnej. Istnieją jednak dwa wyjątki:

■ kto straci but, opuszcza boisko

■ gracze bez poczucia humoru nie mogą uczestniczyć w błotnych rozgrywkach

Macie pytania? Piszcie: swampionsleague(at)gmail.com

- Pamiętajcie! Piłka błotna to czysta rozrywka i zabawa – nie ma tutaj zawodowców lub amatorów – mamy tylko szalonych maniaków najbrudniejszej i najdziwniejszej wersji naszej ukochanej gry (piłki nożnej), których zaangażowanie w ten sport wyznacza tylko rachunek za pranie! – podkreślają pełni energii organizatorzy z Korycina.

Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w rozgrywkach jest również fakt, że smak korycińskiego błota przypomina ziemisty smak najbardziej torfowej i wyleżakowanej whisky. Niewątpliwie związane jest to z tym, że tuż obok znajduje się kraina bagien – Królestwo dolin Biebrzy i Narwi, ostoja łosia, raj dla miłośników ptaków, ciszy i spokoju.

Organizatorami imprezy są: Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI oraz Gmina Korycin.

(BL/ Foto: BI-Foto)

Ta gra z założenia jest brudna. Poszukiwane są drużyny do turnieju komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl