Tadeusz Truskolaski nie pytał, nie wyjaśniał, ale domyśla się, że to politycy PiS mogli podżegać do kontrmanifestacji wobec przechodzącego ulicami Białegostoku marszu równości w minioną sobotę. Temat podgrzewają radni Koalicji Obywatelskiej w mediach społecznościowych. Natomiast prawda jest taka, że politycy PiS na polecenie Policji prosili zgromadzonych ludzi o usunięcie się z pasa drogowego.

Podżeganie i wzniecanie nastrojów społecznych, które i tak są dość napięte, trwa nadal. W poniedziałek, 22 lipca, jeszcze przed południem, Tadeusz Truskolaski zwołał konferencję prasową, na której potępił akty agresji, jakie miały miejsce w minioną sobotę w stolicy Podlasia. Na tym jednak nie poprzestał, ponieważ zasugerował niejako, że politycy PiS, w tym radni oraz marszałek województwa podlaskiego, mogli pełnić jakąś rolę w zamieszkach, do których doszło. W tej sprawie zapowiedział skierowanie pisma do ministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego, ale także i do prokuratury, która powinna wyjaśnić tę sprawę.

- Jest tu element sprawstwa kierowniczego dotyczącego zamieszek, a również ataków, które nastąpią na Policję. Jest to, jak powiedziałem, marszałek Kosicki, radny Łukaszewicz, pełniący obowiązki dyrektora, pan Jabłoński i radny miejski, szef klubu radnych PiS, pan Henryk Dębowski – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Z tym, że gdyby prezydent zadał sobie odrobinę trudu i najpierw zapytał któregokolwiek z wymienionych, dowiedziałby się, że na polecenie Policji, prosili zgromadzonych ludzi, aby opuścili pas drogowy, po którym miał za chwilę przejść marsz równości, nieopodal białostockiej katedry. Takich słów politycy PiS z ust prezydenta z pewnością się nie spodziewali, a już na pewno nie oskarżenia o sprawstwo kierownicze sobotnich zamieszek. Nie jest wykluczone, że prezydent za te słowa będzie za chwilę przepraszał.

Insynuowanie członkom PiS, że sterowali zamieszkami jest podłe. Podczas drugiego podejścia marszu LGBT przez plac Jana Pawła II nawoływaliśmy ludzi do zejścia z pasa drogowego po konsultacjach i zgodnie z zaleceniami @podlaskaPolicja” – skomentował radny wojewódzki Sebastian Łukaszewicz w odpowiedzi na kłamliwy, kolejny zresztą w tym tonie, choć ze znakiem zapytania, tweet zastępcy prezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego, który tym samym powiela fałszywe informacje przekazane przez jego szefa.

Sobie samemu Tadeusz Truskolaski nie ma nic do zarzucenia. Uważa, że nie było podstaw do rozwiązania zgromadzenia publicznego i przekazał, że o takie rozwiązanie nie wnioskowała Policja. Winą za zaistniałą sytuację obarcza wyłącznie polityków PiS, w tym również ministra edukacji, w części metropolitę białostockiego Tadeusza Wojdę oraz wszystkich, którzy nie zgadzali się na marsz równości w Białymstoku. Więcej o tym na naszych łamach już jutro.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Tadeusz Truskolaski chce aby prokuratura sprawdziła kto był winny sobotnich zajść komentarze opinie

  • gość 2019-07-24 13:08:56

    Szanowna Pani - ten "liścuk" nie jest do publikacji. Chcę jedynie Panią zapytać: CZY MANIFESTACJA HOMOSEKSUALISTÓW: GEJÓW I LESBIJEK a także biseksualistów i transwestytów - trasa tej manifestacji zaplanowana była tak, aby ONI demonstrowali przed Katedrą tj. żeby mogli przejść przez Plac Jana Pawła II - czy nie? Widziałem video z relacją, gdy manifestujący homoseksualni i ludzie akceptujacy grzech homoseksualizmu maszerowali już ulicą Legionową. Próbuję wyobrazić sobie, co czuły osoby zebrane przed Katedrą i na stopniach katedralnych, gdy zbliżali się mani-fest-anci? Proszę o doinformowanie mnie w szczególe tym jedynym: czy był plan przejścia przed Katedrą, czy w planch demonstracja miał iść Legionową?

    Generalnie, ja sam z dumą myślę o tych, którzy nie byli pasywni. Tym samym ślę ukłon w Pani stronę. To była prowokacja. Jestem osobą mającą nadzieję, że osoby mieszkające w Białymstoku, poprzez statystyczną większość, wystwią rachunek prezydentowi TRUSKOLASKIEMU.
    [email protected]

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama