Wiadomości, Tadeusz Truskolaski proponuje Metropolii Polskich nosiła imię Pawła Adamowicza - zdjęcie, fotografia

Krótko po zakończeniu uroczystości pogrzebowych, prezydent Białegostoku – Tadeusz Truskolaski – zaproponował na Twitterze, aby Fundacja Unii Metropolii Polskich nosiła imię Pawła Adamowicza. Ale to nie wszystko. Prezydent Białegostoku chce też, aby córki nieżyjącego prezydenta Gdańska otrzymywały specjalne stypendia do ukończenia 25 roku życia.

Ściganie się na pomysły uhonorowania nieżyjącego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wydaje się nie mieć końca. Jednym z orędowników i ścigających się w pomysłach upamiętnienia jest między innymi prezydent Białegostoku. W minioną sobotę, krótko po zakończeniu uroczystości pogrzebowych, zaproponował na Twitterze, aby Fundacja Unii Metropolii Polskich nosiła imię Pawła Adamowicza. Choć to nie jedyny pomysł Tadeusza Truskolaskiego.

Zaproponuję aby Fundacja Unia Metropolii Polskich nosiła imię Pawła Adamowicza oraz żeby UMP ufundowała stypendia córkom śp. @AdamowiczPawel , do czasu ukończenia przez nie 25 lat” – napisał Tadeusz Truskolaski na swoim koncie na Twitterze.

Taki pomysł uhonorowania zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska, jako patrona Unii Metropolii Polskich, nie wzbudza aż takich kontrowersji, jak część druga twitterowego wpisu prezydenta Białegostoku. Głównie dlatego, że Paweł Adamowicz przez wiele lat był prezesem Fundacji, której członkiem jest również Miasto Białystok. Aktualnie organizacji przewodniczy Rafał Dutkiewicz z Wrocławia.

Kontrowersje wśród internautów wzbudził natomiast pomysł przyznania specjalnych stypendiów córkom nieżyjącego Pawła Adamowicza. Takie kontrowersje pojawiły się, ponieważ Paweł Adamowicz nie należał do osób ubogich. Internauci masowo na profilu Tadeusza Truskolaskiego przypominają o tym, że Paweł Adamowicz nie mógł doliczyć się swoich nieruchomości, domów, mieszkań, że był jednym z najbogatszych prezydentów miast w Polsce. Ale przypominają również i o tym, że jego dzieci otrzymają rentę po zmarłym ojcu.

Jeśli opodatkujecie się z własnych dochodów, to prosZę bardzo. Ale jeśli z moich podatków, to nie. Bo dlaczego? Njczym szczególnym P Adamowicz się nie zasłużył, krystalicznie czysty nie był,a córki,którym ojciec zostawił kilkanaście nieuruchomości, takie wsparcia nie potrzebują” – skomentował Piotr.

Brawo, wspaniały gest. Proponuję, żeby UMP jeszcze opłacała czynsz w tych kilku mieszkaniach co dostaną w spadku” – napisał internauta o nicku Chojny.

„Proszę pana. 1. PPA nie był aniolem.2. Nie był też biedakiem. Co mają powiedzieć inne dzieci które potrafiły rodzicow. Zdrowy Rozsadek” – takie słowa zostawił na profilu Tadeusza Truskolaskiego internauta DarkMagic.

Łatwo się rozdaje nie swoje. I przy tym na jakiego szlachetnego można wyjść. Swoją drogą powinny być w państwie jakieś mechanizmy (pewnie już nawet są) by wspomóc rodzinę urzędnika, który zginął podczas wypełniania obowiązków. Ewentualnie organizator imprezy powinien o to zadbać” – skomentował użytkownik o nicku Wild White North.

Głosy dla poparcia tego pomysłu również są i jest ich wcale nie mało. Popierają go przede wszystkim politycy związani z Platformą Obywatelską i Nowoczesną. Chwalą też działacze polityczni z Białegostoku – radni, byli radni oraz sympatycy wyżej wymienionych formacji.

Brawo Prezydencie, pomysł zasługujący na szacunek i realizację, cieszę się że Białystok ma takiego włodarza” – napisał na swoim profilu na Twitterze Jarosław Dworzański, były marszałek województwa podlaskiego z Platformy Obywatelskiej, obecnie radny wojewódzki z ramienia Nowoczesnej.

Bardzo dobry pomysł” – to już słowa na twitterowym koncie zastępcy prezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego.

Wydaje się jednak, że proponowanie stypendiów dzieciom tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska jest co najmniej niestosowne w obliczu tego, co się wydarzyło w ostatnim czasie w Białymstoku. Tu nie było propozycji żadnych stypendiów, ani innych świadczeń, dla dzieci pracowników, którzy także zginęli tragicznie, choć w innych okolicznościach. Ale zginęli, gdy wykonywali obowiązki służbowe i to na dodatek dla i na rzecz Miasta Białystok.

Niespełna pół roku temu doszło do tragicznego w skutkach wypadku na Rynku Kościuszki. Na wniosek białostockiego magistratu były przeprowadzane prace polegające na przycinaniu konarów drzew. W trakcie prac jeden z pracowników uległ wypadkowi i krótko potem zmarł. On również osierocił troje dzieci, ale dla jego rodziny zbiórki pieniędzy ani stypendiów nikt nie proponował. Natomiast zaledwie w miniony piątek doszło do kolejnego tragicznego wypadku przy przebudowie ulicy Klepackiej. To miejska inwestycja, gdzie podczas prac zasypany piachem został mężczyzna, który także zmarł. O stypendiach dla jego rodziny również prezydent lub jego zastępca, nie wspomniał ani słowem.

Ocenę pomysłów prezydenta Truskolaskiego, jak również ocenę co do jego zachowania wobec ostatnich wypadków z Białegostoku, to już pozostawiamy naszym czytelnikom. W tym miejscu jednak musimy dodać jeszcze jedną ważną informację, która powinna się pojawić, aby prawdzie stało się za dość.

Z oświadczeń majątkowych za 2017 rok, o których rozpisywały się szeroko media ogólnopolskie wynika, że zmarły tragicznie prezydent Paweł Adamowicz był jednym z najbogatszych prezydentów miast w Polsce. W dochodach i zgromadzonym majątku wyprzedzał go tylko Jacek Majchrowski z Krakowa oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz z Warszawy. Przypominamy również, że sam inicjator pomysłu o przyznaniu stypendiów dzieciom Pawła Adamowicza, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, również znalazł się w pierwszej dziesiątce najbogatszych prezydentów miast w Polsce.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: bialystok.pl)

Reklama

Tadeusz Truskolaski proponuje by Unia Metropolii Polskich nosiła imię Pawła Adamowicza komentarze opinie

 • Marta - niezalogowany 2019-01-20 10:50:25

  Mam lepszy pomysł dla Pana Prezydenta- na Podkarpaciu zginął jadąc do pracy młody policjant, nie był sprawcą, pozostawił żonę z dwujką 4miesicznych bliźniaków, proszę dla nich o stypendium, żona nie była politykiem to nie mówili o tym w mediach, mógł Pan nie wiedzieć ale teraz może Pan pomóc

 • Gość - niezalogowany 2019-01-20 10:53:28

  Zajmij się lepiej swoim podwórkiem. Mieszkańcy bez wodociągu i kanalizacji.,KPKM zadłużone !

 • Gość - niezalogowany 2019-01-20 12:00:29

  Proszę podaj, autorki postu, chociaż jeden czyn prezydenta miasta Białystok który Tobie odpowiada, będę wdzięczna. Z doświadczenia jednak wiem że, mój post nie zostanie upubliczniony, czyli odpowiedzi też nie będzie

 • Gośćlile - niezalogowany 2019-01-20 13:18:15

  Nie dba się o swoich mieszkańców i firmy a bogatemu mało to jeszcze trzeba pomagać

 • gość 2019-01-20 13:34:19

  ROCKEFELLER Z PODLASIA MA GEST .

 • gość 2019-01-20 17:05:15

  No ci ludzie , prezydenci,to inny poziom , dbają o siebie.

 • gość 2019-01-20 20:30:57

  Ja mam inny pomysł. Niech pasek startowy Krywlany będzie nosił imię Adamowicza. W końcu zarówno Amber Gold jak i blokadę lotniska regionalnego na Podlasiu "ciągnęli" określeni POlityczni baronowie.

 • Radek - niezalogowany 2019-01-20 21:44:02

  Bez przesady Panie Prezydencie, tragedia strata ale umiar miejmy w podejmowaniu pewnych decyzji, proszę się zająć bardziej naszym Bialymstokiem, by mógł Pan po 20 latach powiedzieć że jako Wasz Prezydent dokonałem wielu rzeczy i dlatego nadal mi mieszkańcy ufają i dają kolejne lata urzędowania

 • Gość - niezalogowany 2019-01-22 10:49:50

  A co ten prezydent. Gdańska zrobił dla Białegostoku? Jakoś nie mogę przypomnieć

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama