-5°C bezchmurnie

Tadeusz Truskolaski stracił kolejną osobę we własnym klubie radnych

Wiadomości, Tadeusz Truskolaski stracił kolejną osobę własnym klubie radnych - zdjęcie, fotografia

Radnych w Komitecie Tadeusza Truskolaskiego było 6 jeszcze trzy lata temu. Dziś zamiast klubu jest klubik, składający się wyłącznie już z trzech radnych. W poniedziałek, 18 czerwca, z klubu odeszła Katarzyna Todorczuk. Wkrótce prezydenckich radnych może być jeszcze mniej. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest zblatowanie się Truskolaskiego z Nowoczesną.

Pierwszy radnym, który opuścił Tadeusza Truskolaskiego był Marcin Szczudło. Kilka miesięcy po zaprzysiężeniu na radnego przeszedł do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Drugim radnym był Dariusz Wasilewski, któremu nie podobała się współpraca Tadeusza Truskolaskiego głównie z Platformą Obywatelską, ale i z Nowoczesną. Nie zgadzał się także na upartyjnianie działań wciąż deklarującego bezpartyjność prezydenta Białegostoku.

W poniedziałek, 18 czerwca, z klubu odeszła kolejna, trzecia już osoba – radna Katarzyna Todorczuk, która w zasadzie do tej pory należała do ścisłego grona osób zaciekle broniących działań i polityki Tadeusza Truskolaskiego. Jak ustaliliśmy, nie odpowiada jej zblatowanie się prezydenta z Nowoczesną. Nie jest w stanie tego zaakceptować i sama nie chce brać udziału takim projekcie politycznym. W swoim oświadczeniu, które opublikowała krótko po rozpoczęciu poniedziałkowej sesji Rady Miasta, tego nie napisała wprost, ale już dopytywana przez dziennikarzy, wyjaśniła, iż chodzi właśnie o to.

W związku z deklaracją Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego w najbliższych wyborach samorządowych z partyjnej koalicji z udziałem Nowoczesnej podjęłam decyzję o wystąpieniu z Klubu Radnych Tadeusza Truskolaskiego” – napisała radna Todorczuk w oświadczeniu widocznym na jej profilu na portalu Facebook.

Ustaliliśmy również, że ta bliskość Tadeusza Truskolaskiego z partią Nowoczesna była dość dużym przyczynkiem odejścia z urzędu zastępcy prezydenta – Adama Polińskiego. Natomiast konwencja z udziałem polityków tej partii, jak i Platformy Obywatelskiej, na początku czerwca, kiedy Tadeusz Truskolaski ogłaszał swój kolejny start w wyborach w wyborach samorządowych z poparciem tych dwóch ugrupowań, była trzymana w tajemnicy. Radni jego klubu nie tylko nie zostali na nią zaproszeni, ale nawet nich ich nie poinformował, że taka konwencja z Nowoczesną się odbędzie. I że radni Komitetu Truskolaskiego swoimi twarzami będą niejako także taki układ polityczny firmować.

Nie jest wykluczone, że z klubu odejdą jeszcze kolejne osoby. Przynajmniej z takimi zamiarami nosi się jeszcze dwoje radnych. W ich przypadku też przeszkodą jest to zbalatowanie się Truskolaskiego z Nowoczesną, z której programem, ani koncepcjami, się zupełnie nie zgadzają.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)


Tadeusz Truskolaski stracił kolejną osobę we własnym klubie radnych komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-06-18 21:45:05

    Jest takie powiedzenie o szczurach uciekających z tonącego okrętu. Czyżby Truskolaski powinien zacząć budowę arki? Byle z betonu, szybciej pójdzie na dno.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl