Polityka, Tadeusz Truskolaski zaprosił Timmermansa Białegostoku - zdjęcie, fotografia

W okresie dwóch miesięcy najprawdopodobniej w Białymstoku zjawi się Frans Timmermans, holenderski polityk który od lat na arenie międzynarodowej otwarcie i mocno atakuje Polskę, Polaków i polski rząd. Do Białegostoku ma przyjechać na zaproszenie Tadeusza Truskolaskiego.

Holenderski polityk, który został odznaczony w minioną sobotę Medalem Wdzięczności w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, ma pojawić się i w Białymstoku. Przyjechać tu ma na zaproszenie Tadeusza Truskolaskiego. Prezydent Białegostoku, który przebywał w miniony weekend w Gdańsku, na swoim profilu społecznościowym na twitterze poinformował o tym, że zaprosił Timmermansa. Wpis zamieszczony jest zarówno w języku polskim, jak i w angielskim.

I invited Frans Timmermans First Deputy President of the European Commission to @WBialystok The invitation was accepted, a visit may take place within two months. @TimmermansEU” – to informacja zamieszczona przez prezydenta w języku angielskim.

Zaprosiłem Fransa Timmermansa pierwszego zastępcę Przewodniczącgo Komisjii Europejskiej do @WBialystok Zaproszenie zostało przyjęte, wizyta może mieć miejsce w ciągu dwóch miesięcy. @TimmermansEU” – i to samo co napisał Tadeusz Truskolaski na twitterze, tylko w języku polskim.

Z pewnością nie byłoby w takim zaproszeniu nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Frans Timmermans jest w Polsce politykiem co najmniej kontrowersyjnym. To on bowiem zabiegał o uruchomienie unijnych procedur, które pozwoliłyby na ukaranie naszego kraju za rzekome łamanie praworządności. Już sam fakt zaproszenia go przez partię Wiosna przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zostało mocno skrytykowane w wielu kręgach. Ostatnio także słów krytyki internauci i dziennikarze nie szczędzili Aleksandrze Dulkiewicz, prezydent Gdańska, za uhonorowanie Timmermansa medalem, o którym pisaliśmy powyżej. Dodamy, że medal ten wręczała wraz z byłym marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem oraz dyrektorem ECS Basilem Kerskim.

Zresztą Frans Timmermans wielokrotnie wypowiadał się bardzo negatywnie na temat Polski oraz polskiego rządu. Co też konsekwentnie część internautów wytyka prezydentowi Białegostoku. Swój komentarz pod wpisem Tadeusza Truskolaskiego zamieścił także dziennikarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz, który jest bacznym obserwatorem życia publicznego.

I jak wy tam u siebie zamierzacie mu okazać wdzięczność za walkę z „państwem PiS”? Gdańsk dał medal to wy może jakąś kantatę odśpiewajcie „przy tobie najjaśniejszy panie stoimy i stać chcemy”? Najlepiej chór drag queen w strojach regionalnych. Co?” – napisał Ziemkiewicz.

Denerwujący jest ten @TimmermansEU mówi Europie i światu prawdę, której nie możecie słuchać i którą chcielibyście ukryć” – odpowiedział mu Tadeusz Truskolaski.

Prawda jest przede wszystkim taka, że w tej chwili trwa kampania wyborcza do polskiego Parlamentu. I zapraszanie, kontrowersyjnego co najmniej polityka do Białegostoku w takim terminie, na pewno nie jest przypadkowe. Być może prezydent liczy, że w ten sposób podbije notowania swojego syna, który prowadzi już kampanię wyborczą z list POKO. Przynajmniej na to również wskazują niektórzy internauci w swoich komentarzach.

Ale może być i tak, że notowania podbije bardziej kandydatom Prawa i Sprawiedliwości. Timmermans bowiem powszechnie w Polsce znany jest raczej głównie z krytyki polityków tej formacji, a nie jakichś szczególnych osiągnięć na polu międzynarodowym. Tak było między innymi w sprawie naciskania na Polskę odnośnie przyjmowania uchodźców, czy reformy wymiaru sprawiedliwości.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: twitter.com/ Tadeusz Truskolaski)

Reklama

Tadeusz Truskolaski zaprosił Timmermansa do Białegostoku komentarze opinie

  • gość 2019-09-02 11:46:32

    Atakuje/krytykuje rząd. I słusznie!

    Natomiast nie atakuje Polski i Polaków.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 14:09:52

    Po co taka antypolska osoba ma u nas być? Z nowu z naszych podatków będą pokrywane przejazdy i noclegi tego czlowieka. Wstyd ten "prezydent" przynosi dla tego miasta. Czemu nie mozna go w koncu odwołać? Najpierw tęczowy cyrk a teraz inne antyludzkie towarzystwa. To się w głowie nie mieści kto rządzi naszym miastem!!! Wstyd

  • gość 2019-09-02 14:51:24

    A po co nam wizyta komunisty? mało swoich mamy na miejscu?

  • gość 2019-09-02 14:59:57

    ... za rzekome łamanie praworządności? A co może nie? Pisowski Portal hrrrrr tfuuuu tumany

  • gość 2019-09-02 15:16:41

    Trzeba zadać pytanie , co tak ciągnie Truskolaskiego do Gdańska ? Co tego człowieka wiąże z tym miastem ?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:56:58

    Ten osobnik nie jest mile widziany w naszym mieście

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 17:35:04

    Wstydzę się za takiego prezydenta.

  • lolo - niezalogowany 2019-09-02 18:17:25

    A ja chętnie go zobaczę, pisz za siebie gościu

  • gość 2019-09-02 18:48:36

    Przygladajac sie zachowaniom zwollennikow partii rzadzacej - to kazdy kto osmieli sie na krytyke ich poczynan aytomatycznie staje sie wielkim wrogiem lub zdrajca.
    W niezbyt odleglej historii podobne zachowanie bylo domena " przewodniej roli partii PZPR\'\' .

  • gość 2019-09-02 18:54:04

    "Atakuje Polskę i Polaków" xD

    Timmermans krytykuje ten żałośnie nieudolny rząd partaczy z PiSu i tyle. Poziom tego portalu zaczyna już przebijać propagandę TVP.

  • gość 2019-09-02 19:36:43

    "Obrońca prawcy" z Kapic znów próbuje prowokować. Doskonale wie, że ta wizyta w Białymstoku wzbudzi wiele protestów i że lokalni PIS-owcy znów dadzą się wciągnąć w jego gierkę. Najlepszym sposobem jest to wszystko przemilczeć, zignorować. To go najbardziej zaboli.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 21:08:15

    Brawo dla Truskolaskiego.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 23:22:34

    No i co POstępowi, światli, zachodni mieszczuchy, będziecie mieli gościa. Podatki się przydadzą, WSTYD. Wyhodowaliście na własnej, zadufanej głupocie prezydenta defraudanta.

  • gość 2019-09-02 23:37:37

    Timmermans zadaje się z Biedroniem, deklaruje wsparcie dla Wiosny, Pan Tadeusz z Timmermansem, koło się zamyka. Tęcza powiewa.

  • gość 2019-09-03 00:07:42

    Truskolaski przynajmniej ma przyjazne kontakty na arenie miedzynarodowej , czego nie mozna powiedziec o tych, ktorzy dobijali sie z list pis-u za wszelka cene do Parlamentu Europejskiego a po otrzymaniu mandatow zostali tak zmarginalizowani , ze co najwyzej w stolowce w Brukseli moga przedstawiac swoje poglady.
    Gdzie sie podziala frakcja pod nazwa Nowa Europa , ktora tak lanowal Jaroslaw?

  • Waldemar - niezalogowany 2019-09-03 01:06:59

    Białystok nie musi być symbolem zaściankowej ciemnoty i ksenofobii. Ludzi przytomnych, pogodnych i normalnych jest w naszym mieście więcej niż pisowskich paranoików i szaleńców. Frans Timmermans jest wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, naszej Komisji, jest przyjacielem Polski i Polaków. Cieszę się że odwiedzi nasze miasto, brawo Pan Prezydent.
    Ddb24 nie jest obrazem miasta a jest jakimś pisowskim biuletynem. Czy Pani Redaktor naprawdę wierzy w brednie które Pani wypisuje przy okazji swoich dziwacznych " felietonów"..?

  • Waldemar - niezalogowany 2019-09-03 02:15:47

    Białystok nie musi być symbolem zaściankowej ciemnoty i ksenofobii. Ludzi przytomnych, pogodnych i normalnych jest w naszym mieście więcej niż pisowskich paranoików i szaleńców. Frans Timmermans jest wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, naszej Komisji, jest przyjacielem Polski i Polaków. Cieszę się że odwiedzi nasze miasto, brawo Pan Prezydent.
    Ddb24 nie jest obrazem miasta a jest jakimś pisowskim biuletynem. Czy Pani Redaktor naprawdę wierzy w brednie które Pani wypisuje przy okazji swoich dziwacznych " felietonów"..?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 06:27:56

    Atakuje nie Polskę i Polaków tylko pisowski rząd, który cuda na kiju wyprawia w Polsce od 4 lat, łamie Konstytucję, nagminnie łamie prawa człowieka i rujnuje co tylko się da, jednocześnie kradnąc ile się da.

  • gość 2019-09-03 17:43:35

    Jak neofaszyści zaprosili Międlara i faszystowską Forza Italia to nawet ksiądz w kościele ich przyjął, a tutaj nagle takie oburzenie że komuś to może się nie podobać i jeszcze ma odwagę to powiedzieć.

  • gość 2019-09-06 21:46:39

    PO-wskie trolle znowu jadem plują.

  • gość 2019-09-12 14:48:32

    F.T .."wielokrotnie wypowiadał się bardzo negatywnie na temat Polski oraz polskiego rządu." - w kontekscie lamania Konstytucji, podstaw prawdorzadnosci, burzenia demokratycznych zasad demokracji.Zaproszenie go przed wyborami ma gleboki sens i jest rozsadne ... byc moze zmiekczy beton i dotrze do kogos komu prawdziwie zalezy na dobru kraju i przyszlych pokolen Polakow.A jesli chodzi o to ze F.T byl przeciwny reformie wymiaru sprawiedliwosci to tez nie bez przyczyny.Popatrzcie panstwo ile zla uczynila deforma sprawiedliwosci i na czym polegala.. sedziowie z wyrokami bez kregoslupa moralnego,karierowicze , zasiadaja w lawach sadowych i wysokich urzedach.Oni maja ferowac wyroki... Skandal nie majacy precedensu w swiecie !!!! Mam nadzieje ze narod zmadrzeje... bo jesli nie,widac na nic innego nie zasluguje.Biedne nasze wnuki... Wiedzial dobrze co mowil Rajmund K. :" Boze chron Polske przed moimi synami "....

Dodajesz jako: |