Felietony, Tajemnica kucharza Łukasza - zdjęcie, fotografia

Wczoraj na londyńskim moście London Bridge terrorysta sympatyzujący z Al Kaidą - 28-letni pakistańczyk Usman Khan, zwolniony wcześniej z więzienia, postanowił ubogacić kulturowo Anglię i zaatakował dwoma nożami przypadkowych przechodniów. Dwoje z nich, niestety zabił. Być może ofiar byłoby więcej, gdyby nie bohaterska postawa trzech mężczyzn, z których narodowość dwóch poznaliśmy - Rumun i Polak, obaj pracujący w UK.

Przy okazji Brexitu dużo mówi się o zalewającej Wielką Brytanię fali imigrantów, w tym z Europy Wchodniej. Nasi rodacy, mimo iż słyną z pracowitości, są uważani za zagrożenie dla miejsc pracy dla rodowitych Anglików. Przykład wczorajszej bohaterskiej postawy pokazał, że ci niechciani prawdziwi imigranci (nie mylić z nierobami zaludniającymi wyspy dla socjalu) staną w obronie innych, narażając swoje życie. Plaestyńczyk Usman Khan planował zamach na budynek Fishmongers` Hall, w którym odbywała się konferencja na temat wymiaru sprawiedliwości. Tam zainicjował atak, ale został wypchnięty na wspomniany most, gdzie w końcu obezwładniono go i zastrzelono.

Wspomniany Łukasz jest kucharzem w restauracji w budynku, w którym nastąpił atak. Kiedy terrorysta zaczął uciekać w stronę mostu, nasz rodak porwał ze ściany restauracji...półtorametrowy kieł narwala i zaczął gonić zamachowca. Towarzyszył mu przypadkowy obywatel Rumunii, który porwał dołączył do pościgu. Na wielu filmach udostępnianych w sieci widać jak dzielny Łukasz próbuje zaatakować swoją "bronią" zamachowca, a kompan kieruje strumień z gaśnicy w twarz Usmana Khana. Koniec końców, przy udziale kolejnych osób obezwładniono sprawcę. Powagę sytuacji wzmaga fakt, że terrorysta miał na sobie imitację pasa z ładunkami wybuchowymi, co nie powstrzymało ścigających.

Twitter kipi od komentarzy. Wypowiadają się znamienici politycy i dziennikarze z Wysp, jak również oczywiście polscy obserwatorzy. Przytoczymy polskie komentarze o bohaterach z London Bridge, ale dodamy, że anglojęzyczne media wskazują, żeby na przykładzie postawy imigrantów z Polski i Rumunii, przemyśleć zarzuty dotyczące ludzi napływających z Europy Wschodniej,

Hashtagi #LondonBridgeAttack oraz #Anglia i #Łukasz nie schodzą z czołówki twittera.

Prześledźmy najciekawsze wpisy.

Adam Andruszkiewicz cytuje świadków zajścia: "Polski szef kuchni widząc atak, zdjął ze ściany mierzący około półtora metra kieł narwala i zaatakował terrorystę" - historia niczym z filmu sensacyjnego. Ale to nie film i aktor, tylko Londyn i Polak vs terrorysta. Panie Łukaszu, WIELKI SZACUNEK!

Smok Wawelski żartobliwie: Po #LondonBridgeAttack opierając się na historycznych analogiach, można się spodziewać, że Anglicy: - każą Polakowi zapłacić za użyczenie sprzętu do ich obrony; - królowa wyda uroczysty bankiet, na który Polaka nie zaproszą; - powstanie film, w którym Polaka zastąpi Hindus.

Maciek Musialski dodaje: Pan Łukasz zrobił kłem narwala więcej dla wizerunku w świecie niż PFN za setki milionów złotych.

Jakub Krupa cytuje The Times: mężczyzna, który gonił terrorystę z London Bridge z półtorametrowym kłem narwala i atakował go pomimo tego, że został raniony w rękę to...polski szef kuchni pracujący w Fishmongers` Hall, gdzie zaczął się ten incydent, o imieniu Łukasz...

Marcin Sajniak odpowiada: To oczywiste. Gość goniący terrorystę z kłem narwala to musi być Polak.

Rafał Ziemkiewicz w swoim stylu: Martwię się o tego rodaka, co pogonił Moby Dickiem uchodźcę ubogacającego Londyn. W tej zdegenerowanej faszystowskiej brytanii pewnie go teraz zgnoją za islamofobię, dobrze będzie jeśli skończy się tylko na wyrzuceniu z pracy.

I na koniec Tomasz Komentasz, żartobliwie: Lecę zaraz do Londynu. Przed wyjściem z domu sprawdzam, czy wszystko, co potrzebne mam. Pieniądze mam, dokumenty mam, kieł narwala mam. 

Spróbujemy niedługo odwiedzić Pana Łukasza w jego miejscu pracy i zapytać o emocje związane z tą bohaterską akcją. Stay tuned, more to come!

(Włóczykij/ Foto: pixabacy.com/ tower-bridge)

 

 

 

Tajemnica kucharza Łukasza komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama