13°C rozproszone chmury

Tatarzy, czyli polscy patrioci

Kiedy: 2017-04-21 , godzina: 16:00

Kultura, Tatarzy czyli polscy patrioci - zdjęcie, fotografia

Jak Tatarzy bronili Polski w wojnie polsko-bolszewickiej i w czasie II wojnie światowej? Gdzie walczył 1 Szwadron Tatarski 13 Pułku Ułanów Wileńskich? Kim był legionista i przyjaciel Józefa Piłsudskiego Aleksander Sulkiewicz? Jak Tatarzy wspierali „Solidarność”? Gdzie przebiega „Szlak tatarski”, a nawet jak smakują przysmaki z tatarskiej jurty!

O tym wszystkim można dowiedzieć się z najnowszej książki dr. Aleksandra Miśkiewicza z Uniwersytetu w Białymstoku, zatytułowanej „Tatarzy wierni Polsce. Szkice z dziejów Tatarów polskich w XX wieku”, której premiera odbędzie się podczas VI Międzynarodowych Targów Książki  w Białymstoku 21 kwietnia 2017 roku.

„Polscy Tatarzy to fenomen w historii wyznawców islamu. Zachowując odrębność religijną oraz pielęgnując własne tradycje i obyczaje, przyjęli polską kulturę, pokojowo asymilując się z narodem polskim. Już od ponad sześciuset lat pozostają wiernymi i lojalnymi obywatelami Rzeczypospolitej. To opowieść o Tatarach, którzy przenieśli do naszych czasów ducha Rzeczypospolitej Obojga Narodów i polskich Kresów” – podsumowuje książkę wydawca.

Podczas VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku autor książki „Tatarzy wierni Polsce. Szkice z dziejów Tatarów polskich w XX wieku” spotka się z Czytelnikami dwukrotnie: w piątek 21 kwietnia w godz. 16–17 oraz w sobotę 22 kwietnia w godz. 13–15.

Obydwa spotkania odbędą się w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1, na stoisku nr 17(księgarni internetowej Patrioteka.pl).

(BL)

Tatarzy, czyli polscy patrioci komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl