Teatralne występy nad rzeką Białą

Kultura, Teatralne występy rzeką Białą - zdjęcie, fotografia
CZE 30
Rzeka Biała na wysokości ul. Włókienniczej 22B (za budynkiem OTVP Białystok) godz: 20:30

Pomysłodawcy projektu Biała Czysta Kulturalna – rzeka dla mieszkańców serdecznie zapraszają na przedstawienie teatralne, które zostanie pokazane na rzece Białej, organizowane w ramach cyklu wydarzeń pod nazwą „Kultura nad rzeką Białą”. 30 czerwca (sobota) 2018 o godzinie 20.30 na scenie na rzece Białej obok bulwarów przy ulicy Włókienniczej 22 (za budynkiem ośrodka Telewizji Polskiej w Białymstoku) spektakl zaprezentuje Teatr Alatyr.

Teatr Alatyr powstał w 2014 roku jako nieformalna grupa kilkorga twórców teatralnych, których związała wspólna praca. Od 2015 działa w Warszawie jako fundacja, chociaż sam teatr nie ma swojej stałej siedziby. Członkowie Teatru Alatyr odnajdują się w różnych konwencjach, estetykach i formach. Od momentu powstania grupy zaprezentowali się na prawie 20 festiwalach teatralnych, przeglądach i konkursach (w tym w Międzynarodowym Festiwalu ANIMO, Festiwalu Szekspirowskim czy Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej) zdobywając nagrody m.in. na katowickich Interpretacjach czy ostrowskim OFTeN-ie.

Występowali również w Danii i na Słowacji. Prowadzili warsztaty teatralne dla młodzieży jako zajęcia dodatkowe w szkołach oraz w formie dwutygodniowego letniego obozu. Obecnie w repertuarze Teatru Alatyr znajduje się 6 spektakli, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Chcą móc grać i konfrontować się z jak najszerszą publicznością, bez ograniczeń wiekowych, ilościowych ani geograficznych. Szukają kontaktu z widownią, dla której teatr jest spotkaniem..

„Rokcy Babloa” to autorski spektakl Teatru Alatyr inspirowany filmem „Rocky” oraz biografią Sylvestra Stallone'a – obecnie gwiazdy i ikony Hollywoodu, kiedyś początkującego aktora, dorabiającego jako bileter w kinie. Jego niskobudżetowy film bokserski, do którego scenariusz napisał w ciągu trzech dni, na 49. ceremonii wręczenia Oskarów dostał 10 nominacji i 3 statuetki. Świat zakochał się w historii o pięściarzu–amatorze, który stanął do walki o tytuł mistrza świata z aktualnym championem. Hasło na plakacie filmu brzmiało: „Miał szansę jak jeden do miliona”.

Stallone swoją okazję wykorzystał. Czy każdy może odnieść sukces na jego miarę? Fabuła, warstwa muzyczna, przebieg akcji i występujące w przedstawieniu postaci nie są przeniesieniem na scenę filmowego obrazu. Uwaga twórców skupia się na wpływie, jaki „Rocky” wywarł i wywiera na kino, społeczeństwo i poszczególnych ludzi – opowiadając własną, uniwersalną historię.

Historię nas, którzy robimy ten spektakl. Historię naszych zwycięstw i porażek. Spektakl zrealizowany w ramach rezydencji w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Otrzymał dofinansowanie ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

OBSADA:

Bartosz Budny

Michał Karczewski

Rafał Pietrzak

(30 czerwca 2018 r., sobota, godz. 20.30. Miejsce: Rzeka Biała na wysokości ul. Włókienniczej 22B (za budynkiem OTVP Białystok). WYDARZENIE FB: https://www.facebook.com/events/414410495727016/)

(BL)

Teatralne występy nad rzeką Białą komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama