19°C słabe opady deszczu

Ten bank oferuje szybkie płatności do ZUS i administracji skarbowej

Gospodarka, oferuje szybkie płatności administracji skarbowej - zdjęcie, fotografia

Od 7 sierpnia br. klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą zlecać przelewy natychmiastowe na rachunki organów skarbowych za pośrednictwem obsługiwanego przez KIR systemu Express Elixir. Oznacza to, że po zleceniu przelewu w systemie bankowości elektronicznej, środki znajdą się na rachunku odpowiedniej instytucji, prowadzonym w Narodowym Banku Polskim, w czasie liczonym w sekundach.

Klienci Banku BGŻ BNP Paribas mieli do tej pory dostęp do przelewów natychmiastowych wykonywanych na rachunki prowadzone w innych bankach komercyjnych, oferujących Express Elixir. Teraz będą mogli również wykonywać przelewy na rzecz ZUS i innych podmiotów administracji celno-skarbowej.

Przystąpienie NBP do systemu Express Elixir ma istotne znaczenie zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych – mówi Grzegorz Leńkowski, dyrektor Linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR. – Udostępnienie przelewów natychmiastowych do instytucji, które obsługuje NBP, może być udogodnieniem dla regulujących swoje zobowiązania wobec np. ZUS, KRUS, sądów, urzędów wojewódzkich, a także dla importerów, umożliwiając skrócenie czasu realizacji opłat celnych w ramach procedur celno-podatkowych. Szczególnie w tym ostatnim przypadku uwidacznia się jedna z kluczowych cech płatności natychmiastowych, a mianowicie przyspieszanie obrotu gospodarczego – dodaje G. Leńkowski.

Piotr Marciniak, dyrektor zarządzający Pionu Bankowości Internetowej w Banku BGŻ BNP Paribas dodaje: – Realizacja płatności za pośrednictwem platformy internetowej w Polsce jest już standardem. Wychodzimy naprzeciw naszym klientom, oferując im coraz szerszy dostęp do nowoczesnych technologii i wygodnych usług. Przelewy natychmiastowe do ZUS i organów administracji skarbowej to kolejny etap w optymalizacji usprawnień w obszarze naszej bankowości internetowej.

Jak wynika ze statystyk KIR, przelewy natychmiastowe realizowane za pośrednictwem systemu Express Elixir są rozwiązaniem, po które klienci banków sięgają coraz chętniej. W lipcu br. w systemie rozliczono 376,2 tys. transakcji o wartości 1,38 mld zł. Dla porównania, w lipcu 2016 r. system rozliczył 221,3 tys. komunikatów, których wartość wyniosła 815,2 mln zł. W zestawieniu rocznym oznacza to wzrost liczby rozliczonych komunikatów o 70 proc., a wartości o 69 proc.

Szczegóły dotyczące dostępności systemu Express Elixir w bankach można znaleźć na stronie www.expresselixir.pl.

(BL/ Foto: pixabay.com/ money)

Ten bank oferuje szybkie płatności do ZUS i administracji skarbowej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl