Tenisistki z Dojlid zdobywają doświadczenie przez porażkę

Sport, Tenisistki Dojlid zdobywają doświadczenie przez porażkę - zdjęcie, fotografia

Czwartą porażkę w tym sezonie ekstraklasy kobiet poniosły tenisistki Dojlid. Białostoczanki w 5. kolejce przegrały na wyjeździe z KU AZS EU Wrocław 0:3.

Zespół z Podlasia wystąpił na Dolnym Śląsku w składzie: Julia Jackowska, Daria Kisiel i Michalina Górska. Sztab szkoleniowy zdecydował, że z drużyną nie pojedzie Katarzyna Grzybowska-Franc, która odpoczywa po turnieju Polish Open. W tej sytuacji szanse białostockiego zespołu były mocno ograniczone.

- Pojechaliśmy po naukę. Mimo że kadrą wrocławskiego zespołu stanowią młode zawodniczki, to w dorobku mają wiele tytułów mistrzostw młodzieżowych. Po cichu liczyliśmy na punkt, ale rzeczywistość okazała się brutalna - mówi trener Dojlid, Marcin Jarkowski.

Z dobrej strony pokazała się jednak Górska, która w starciu z Anną Górską zdołała urwać jednego seta. W pozostałych meczach nasze zawodniczki przegrywało gładko w trzech partiach. Jackowska mimo wielkich starań uległa Natalii Bajor, natomiast Kisiel nie potrafiła przeciwstawić się Katarzynie Górskiej.

- Dziewczyny wiedzą, gdzie popełniały błędy i co muszą poprawić, żeby być lepszymi zawodniczkami. Po to są właśnie takie mecze, żeby wyciągać z nich wnioski i uczyć się na błędach - tłumaczy Jarkowski.

W sobotę tenisistki Dojlid będą miały okazję do rehabilitacji w derbowym meczu przeciwko ATS east rent Białystok.

- Gramy z zespołem bardzo groźnym. Ma w składzie reprezentantkę kraju - Gabrielę Dyszkiewicz, która gra regularnie w ważnych imprezach. Przeciwko nam wystąpi też na pewno jedna z dwóch zagranicznych zawodniczek. Doświadczenie będzie więc po stronie rywalek, ale postaramy się temu przeciwstawić - kończy Jarkowski.

KU AZS EU Wrocław - Dojlidy Białystok 3:0

Natalia Bajor - Julia Jackowska 3:0;

Katarzyna Górska - Daria Kisiel 3:0;

Anna Górska - Michalina Górska 3:1;

(Źródło i foto: UKS Dojlidy/ oprac. Cezarion)

Tenisistki z Dojlid zdobywają doświadczenie przez porażkę komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama