Gospodarka, Teraz pracujemy swój rachunek - zdjęcie, fotografia

Już nie Stal-Montaż a Kucharczyk sp. z o.o. - łapskie przedsiębiorstwo wykonujące konstrukcje stalowe zmieniła nazwę. Prowadzą ją dwaj bracia: Karol i Lukasz Kucharczykowie. Przejęli biznes od ojca - Leszka Kucharczyka. Plany mają ambitne, ale nie są nowicjuszami. W poprzedniej firmie byli od ponad 10 lat, ucząc się w praktyce zarządzania, negocjacji czy kierowania grupą pracowników. Przyszedł czas, by działać wyłącznie na swój rachunek.

Choć Kucharczyk to formalnie nowy podmiot, jest kontynuacją biznesu założonego 35 lat temu. Leszek Kucharczyk w końcu postanowił oddać go w ręce synów, sam - w ramach wciąż istniejącej firmy Stal-Montaż - ma zajmować się jedynie szkoleniami. Reszta dotychczasowej działalności przechodzi na utworzoną spółkę.

Ojciec swoje w życiu się napracował - mówi Karol Kucharczyk. - Biznes mu wyszedł, czas na nas.

Kucharczyk obecnie zatrudnia kilkanaście osób, ale bracia chcą firmę rozwijać, zdobywać coraz większą grupę kontrahentów i wychodzić szerzej poza województwo podlaskie.

Nasz cel to podbić świat - śmieje się Karol. - A tak poważnie: planujemy wykonywać i stawiać jeszcze więcej konstrukcji stalowych i budynków, hal pod klucz. Oczywiście ostrożnie z tą ekspansją, bo za ewentualne błędy odpowiadamy wyłącznie z bratem. A spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność - za ludzi, których zatrudniamy, którzy potrzebują stałego, pewnego miejsca pracy.

Łukasz Kucharczyk podkreśla, że ma wizję na to, jak prowadzić ekspansję.

Ponad 10-letnie doświadczenie w branży procentuje. Byłem świadkiem i załamania rynku, i problemów z płatnościami kontrahentów, i kłopotów ze skompletowaniem załogi - tłumaczy. - Niestety, specjalistów - spawaczy brakuje w naszym regionie. Swego czasu było nieciekawie, gdy pojawiały się kolejne zlecenia, a nam brakowało rąk do pracy. Postawiliśmy na certyfikowane szkolenia i przyuczanie do zawodu. Udało się skompletować zgrany i profesjonalny zespół.

Przedsiębiorstwo, jeszcze jako Stal-Montaż, ma w portfolio realizacje dla takich kontrahentów, jak Pilkington, Promostal, Mlekovita, Blachy Pruszyński czy Samasz. Do tej pory wykonało konstrukcje o masie czterech tysięcy ton, obecnie przybywa po 100 ton miesięcznie. Może pochwalić się zaawansowanym parkiem maszynowym. Specjalizuje się w projektowaniu, wykonywaniu oraz montażu konstrukcji stalowych i płyt warstwowych. Własna wytwórnia umożliwia wykonywanie zleceń indywidualnie dostosowanych do potrzeb klienta. Wykonuje m.in. sklepy wielkopowierzchniowe, hale produkcyjne, magazyny. Do tego dochodzi produkcja separatorów.

Młodzi przedsiębiorcy nie chcą zdradzać konkretnych planów rozwoju firmy. Jak jednak zapewniają, mają pomysł, aby ta rosła i z powodzeniem konkurowała ze znacznie silniejszymi graczami.

(Piotr Walczak)

Teraz pracujemy już na swój rachunek komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama