5°C bezchmurnie

To będzie już 13. edycja Festiwalu Żubroffka. Czy będzie pechowa?

Kiedy: 2018-12-05 , godzina: 09:00 | Gdzie: BOK, ul. Legionowa 5

Kultura, będzie edycja Festiwalu Żubroffka będzie pechowa - zdjęcie, fotografia

Tegoroczna, 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w Białystoku i na Podlasiu w terminie 5-9 grudnia 2018. Jak wiadomo, trzynastka w większej części świata kojarzona jest z pechem, zaś lęk przed „przeklętą” liczbą przejawia się na wiele sposobów. Niektóre festiwale celowo rezygnują z 13. edycji swojej imprezy – po 12. przeskakując od razu do 14., istnieją też budynki czy hotele, w których próżno szukać pokoju lub piętra oznaczonego numerem 13…

- Pełni obaw, ale i nadziei przystępujemy do 13. edycji naszego festiwalu. Obecna sytuacja na świecie, kryzysy klimatyczne, migracyjne i gospodarcze skłaniają nas do szerszego spojrzenia na kondycję całego globu, ale także naszego festiwalu. Dodatkowo martwi nas sytuacja finansowa ŻUBROFFKI, która – mimo coraz większego rozmachu i zasięgu – jest dalece niedofinansowana w porównaniu z innymi podobnymi wydarzeniami w Białymstoku, na Podlasiu czy w tej części Europy. Mimo to zrobimy wszystko, żeby ta edycja naszej imprezy nie była pechowa, lecz wyjątkowa – zapowiadają organizatorzy z Białostockiego Ośrodka Kultury.

Na Podlasiu wierzy się w oczyszczające i uzdrawiające moce natury, dlatego oddano w jej władanie naszego żubra (stworzonego przez duet artystyczny Kijek/Adamski), a także cały festiwal. Pięknie zwizualizowała to Ala Nunu Leszyńska, a Izabela Sroka – w oparciu o wykreowane przez Alę projekty – stworzyła nową oprawę graficzną ŻUBROFFKI!

Plakat przedstawia mroźny, różowiejący świt, kiedy to natura żarłocznie upomniała się o swoje, w efekcie czego monumentalny żubr został przez nią wchłonięty i zdekonstruowany!

W tradycji, liczba 13 oznacza intuicję, ciężką pracę i organizację, co na pewno cechuje nasz festiwal. Trzynastka składa się z atrybutów i energii cyfr 1 i 3. Jedynka to nowy początek, pęd do przodu, motywacja do rozwoju i postępu, wyjątkowość i indywidualność. Trójka zaś, to optymizm i entuzjazm, kreatywność i wzrost.

- Dlatego, pomimo pewnych zewnętrznych niedostatków, jesteśmy przekonani, że nasze starania i bardzo dobry program festiwalu zwiastują powodzenie i zupełnie nowy początek. Serdecznie zapraszamy! – przekazują organizatorzy Żubroffki.

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)


To będzie już 13. edycja Festiwalu Żubroffka. Czy będzie pechowa? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl