Eliminacyjny mecz pomiędzy drużyną Polski i Estonii w Mistrzostwach Europy U-21 zaplanowany na 10 września 2019 roku odbędzie się na Stadionie Miejskim w Białymstoku. I to właśnie ten mecz, prezydent Białegostoku określił jako poważny, ponieważ do tej pory, w takich rangach meczowych, Białystok nie brał udziału.

Białystok będzie gospodarzem spotkania pomiędzy drużynami Polski i Estonii w Mistrzostwach Europy U-21. Mecz zaplanowany jest na 10 września i będzie pierwszym tej rangi wydarzeniem piłkarskim, jakie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Prezydent Białegostoku chwalił nasz największy i najdroższy obiekt sportowy, przede wszystkim murawę i dodał, że nasz stadion oferuje świetne warunki do tego rodzaju rozgrywek. Wtórował mu również szef Podlaskiego Związku Piłki Nożnej – Sławomir Kopczewski.

- PZPN przekazał nam 1000 biletów, które będą rozdane w szkołach, w klubach, w związkach sportowych, a pozostałe bilety będą rozprowadzane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Chciałem o tym poinformować białostoczan, ale myślę, że też i mieszkańców województwa podlaskiego – powiedział Tadeusz Truskolaski.

- Dostrzegają nas w centrali, że robimy dobre rzeczy, że współdziałamy, współpracujemy, nie mamy z tym żadnych problemów. A poza tym mamy co pokazać. Pan prezydent chodząc po tej płycie zauważył, że bardzo dobre boisko, jedno z najlepszych, jak nie najlepsza murawa w całej Ekstraklasie. Stadion jest wizytówką nie tylko Białegostoku, ale też i wydaje mi się, że Polski. Nie mamy się czego wstydzić, mamy co pokazać, promujmy swoje miasto, promujmy swoje rzeczy, a tak jak powiedziałem, z perspektywy Podlaskiego Związku Piłki Nożnej jubileusz 90-lecia, spełnienie tego roku, na tej imprezie, na płycie głównej Stadionu Miejskiego – dodał Sławomir Kopczewski, szefujący Podlaskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

Jak zapowiadają władze miasta wspólnie z podlaskim ZPN, mecz eliminacji Mistrzostw Europy U-21 reprezentacji Polski i Estonii będzie niecodziennym widowiskiem sportowym, które z pewnością zgromadzi liczną rzeszę kibiców. Zarówno prezydent Truskolaski, jaki Sławomir Kopczewski są przekonani, że rywalizacja przebiegać będzie na najwyższym poziomie. Będzie to, jak już pisaliśmy wyżej, pierwszy mecz o tak wysokiej randze, ponieważ dotychczasowe miały charakter towarzyski.

Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej, to rozgrywki w tej dyscyplinie sportowej organizowane co 2 lata przez UEFA. Uczestniczą w nich europejskie reprezentacje składające się z zawodników do 21 lat.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

To będzie pierwszy poważny mecz na Stadionie Miejskim komentarze opinie

  • gość 2019-07-25 13:05:11

    następna prowokacja prezydenta

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama