W miniony weekend, w dniach 22-24 listopada odbyła się II edycja Weekendu Bezpiecznej Jazdy organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku. Działo się bardzo dużo, począwszy od edukacji najmłodszych, przez sprawdzenie swoich umiejętności wychodzenia z poślizgu, po jazdę na torze wyścigowym.

Za nami drugi już Weekend Bezpiecznej Jazdy, ale z pewnością nie ostatni. Wydarzenie było przeprowadzone kompleksowo, z uwzględnieniem wieku uczestników, jak też zainteresowań oraz oczekiwań, z którymi przyszli. Można było zyskać nową wiedzę, podszkolić umiejętności kierowania pojazdami, ale także sprawdzić się na torze wyścigowym – nie tylko w szybkiej jeździe, ale także ekologicznej, podczas której spala się najmniej paliwa.

I tak – piątkowe warsztaty były skierowane do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, w trakcie których dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 oraz Szkoły Podstawowej nr 31 w Białymstoku dowiedziały się czym jest martwe pole w pojazdach ciężarowych. Najpierw obejrzały film towarzyszący akcji społecznej „Halo! Czy mnie widzisz?”, a później podczas zajęć praktycznych każde dziecko pod okiem wykładowców mogło przekonać się, co naprawdę widzi kierowca w kabinie pojazdu ciężarowego.

Sobota oraz niedziela zarezerwowana była dla osób mających prawo jazdy i głodnych wiedzy. Pierwszy dzień odbywał się pod hasłem: Bezpieczeństwu na drodze świadomość pomoże… i rozpoczął się solidną dawką wiedzy teoretycznej z zakresu doskonalenia techniki jazdy, zaś później przyszedł czas na wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce. W trakcie sobotnich zajęć 18 uczestników podzielonych na dwie grupy miało możliwość przećwiczenia slalomu z jazdą na czas, hamowania z ominięciem przeszkody oraz jazdy na trolejach, czyli imitacji sytuacji, gdy tylna oś pojazdu wpada w poślizg.

Niedziela to już pełne szaleństwo pod hasłem: …a jak chcę się ścigać, to tylko na torze. Warsztaty tego dnia odbywały się na torze wyścigowym, natomiast uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów doskonalenia techniki jazdy ćwiczyli ekojazdę, optymalny tor jazdy oraz jazdę sportową. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał od dyrektora WORD w Białymstoku Przemysława Sarosieka pamiątkowy dyplom, potwierdzający uczestnictwo w warsztatach.

(Źródło i foto: WORD Białystok/ oprac. Cezarion)

To był drugi weekend bezpiecznej jazdy, ale na pewno nie ostatni komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama