Wiadomości, udany obiektach BOSiR - zdjęcie, fotografia

Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd, który zagościł w sercu Białegostoku, ciekawe imprezy biegowe, nietypowe maratony pływackie, wydarzenia upamiętniające 100-lecie niepodległości Polski, spotkania fanów sportów motorowych oraz mnóstwo wydarzeń dla dzieci – takie działania w 2018 r. podjął Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Czas na podsumowanie 12 miesięcy, które obfitowały w różne wydarzenia sportowo-rekreacyjne.

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. Rok 2018 w BOSiR obfitował w  prestiżowe, ważne i ciekawe wydarzenia sportowe i rekreacyjne. Od zawsze przyświeca nam idea zachęcania do aktywnego wypoczynku, ale też nie stronimy od imprez, w których uczestnicy stawiają na prawdziwą sportową rywalizację. Gościliśmy zarówno sportowców z najwyższej półki, jak i amatorów wybranych dyscyplin. W zawodach, maratonach, turniejach, prezentacjach i mistrzostwach w dużej mierze uczestniczyli nie tylko białostoczanie. Kilka z tych wydarzeń organizowaliśmy samodzielnie, inne we współpracy z różnymi organizacjami i firmami...

Wśród wielu imprez 2018 r. było kilka o randze krajowej. Do najbardziej prestiżowych należy zaliczyć Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki, który odbył się 20 maja w centrum Białegostoku. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni rozegrane zostały trzy konkurencje: skok wzwyż, skok o tyczce i pchnięcie kulą. Wystąpiły gwiazdy światowej lekkoatletyki m.in. Piotr Lisek, Michał Haratyk, Piotr Małachowski, Rafał Kownatke, Konstandinos Filipidis, Paulina Guba, Andrii Protsenko, Sylwester Bednarek. To była okazja do obejrzenia na żywo czołówki sportowców, kibicowania im, a także zdobycia autografów. Impreza bardzo spodobała się nie tylko widzom. W rankingu „Przeglądu Sportowego" najlepszych imprez lekkoatletycznych, białostocki Mityng Gwiazd zajął wysokie trzecie miejsce. Wydarzenie było transmitowane w TVP Sport.

Ważnym wydarzeniem są rokrocznie także turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski w Siatkówce Plażowej „Plaża Open”, które pod koniec lipca 2018 r. rozgrywane były na plaży miejskiej Dojlidy. Ten teren był także areną zmagań zawodników, którzy w sierpniu startowali w Elemental Triathlon Series. W marcu wokół stawów dojlidzkich ścigali się kolarze startujący w Maratonach Kresowych. W okresie wakacyjnym Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” tętnił życiem. Odbywały się tam amatorskie plażowe rozgrywki piłki nożnej, siatkówki oraz zawody kajakarskie.

Dużą uwagę w swojej działalności koncentrujemy na najmłodszych. Dzieci w czasie ferii zimowych wypoczywały na półzimowisku, a latem na półkoloniach. Świętowały razem z nami Majówkę na Dojlidach, rozpoczęcie wakacji,  a na festynie „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” uczyły się zasad bezpieczeństwa. Młodzi adepci pływania licznie startowali w Olimpijkach na Pływalni Sportowej, Pływalni Rodzinnej i Pływalni Kameralnej. W listopadzie, w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, zorganizowaliśmy specjalną edycję Rodzinnych Sztafet Pływackich. W zawodach rozegranych na Pływalni Rodzinnej wystartowały duety. Rywalizacja toczyła się w widowiskowych konkurencjach.

Na Pływalni Sportowej w grudniu odbył się XVII Świąteczny Maraton Pływacki. Przez osiem godzin pod osłoną nocy zawodnicy z 12 drużyn starali się pokonać jak najdłuższy dystans. Wygrała reprezentacja Pro-Swim Team, przepływając 34 km i 600 m. Wszystkie zespoły w zawodach przepłynęły łącznie aż 325 km i 200 m.

W okresie zimowym sporo działo się także na Lodowisku– marcowy Dzień Kobiet, grudniowe Mikołajki zachęciły sporo osób, by te święta urozmaicić jazdą na łyżwach. W tym miejscu warto wspomnieć, że pod koniec listopada na prośbę klientów wprowadziliśmy zmianę kierunku jazdy na tafli. W dwóch kierunkach jeździmy w poniedziałki i czwartki.

W Białymstoku ogromną popularnością cieszą się także imprezy biegowe. Nie mogło przy nich zabraknąć BOSiR-u. Angażowaliśmy się w organizację biegu VI PKO Białystok Półmaraton oraz charytatywnej Sztafety Maratońskiej Electrum Ekiden. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na stadionie lekkoatletycznym organizowaliśmy wspólnie z Polskim Radiem Białystok oraz Fundacją Białystok Biega specjalne wydarzenie „100 km na 100-lecie". W biegu wzięło udział wielu biegaczy w każdym wieku.

Z myślą o miłośnikach sportów motorowych powstał Tor Wschodzący Białystok, którym zarządza BOSiR. W tym roku organizowaliśmy tu wiele jazd motocyklowych, samochodowych. Odbyło się także kilka edycji imprezy z cyklu „Poznaj swój tor” oraz rajdów w ramach Samochodowych Mistrzostw Białegostoku.

Największym projektem realizowanym przez BOSiR jest Białostocka Liga Sportu. Od 10 lat rozgrywa się w czterech dyscyplinach: piłce nożnej, koszykówce, siatkówce i tenisie stołowym. To jedna z największych amatorskich lig w Polsce.

Najważniejsze imprezy organizowane oraz współorganizowane przez BOSiR w 2018 r. z liczbą uczestników:

1. Białostocka Liga Sportu – 1622

2. Półzimowisko – 92

3. Gala Białostockiej Ligi Sportu – 150

4. Turniej piłkarski na zlecenie firmy Rosti – 86

5. V Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki „Otyliada” – 81

6. Pływackie Olimpijki – 396

7. Maratony Kresowe – 460

8. Majówka na Plaży Miejskiej – 600

9. Mityng Gwiazd na Rynku – 900

10. VI PKO Białystok Półmaraton – 5132

11. Bezpieczny wypoczynek nad wodą – 200

12. Electrum Ekiden – Sztafeta Maratońska – 1966

13. Bezpieczne Wakacje na Plaży Miejskiej – 400

14. Letnia Grand Prix – 200

15. Puchar Polski w Siatkówce Plażowej „Plaża Open” – 130

16. Półkolonie – 240

17. Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej w piłce nożnej plażowej – 152

18. Elemental Triathlon Series – 481

19. Turniej piłkarski na zlecenie Klubu Rotary Białystok                – 200

20. Sztafeta „100na100” Bieg na 100-lecie Niepodległości Polski – 300

21. Rodzinne Sztafety Pływackie – 48

22. Nocny Maraton Pływacki – 90

23. XVII Profilaktyczny Mityng Integracyjny – 57

RAZEM: 13 983 uczesników!

(Źródło i foto: BOSiR/ oprac. Cezarion)

Reklama

To był udany rok na obiektach BOSiR komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama