Toastmasters. Mają odwagę publicznie przemawiać, zapraszają na spotkanie demo

Styl życia, Toastmasters Mają odwagę publicznie przemawiać zapraszają spotkanie - zdjęcie, fotografia

Ludzie najczęściej boją się wystąpień publicznych, nie dostrzegając korzyści, jakie daje umiejętność przemawiania - zwracają uwagę członkowie klubu Toastmasters Białystok. - Tymczasem jeśli potrafimy się swobodnie wypowiadać, będziemy bardziej przekonujący dla otoczenia, wynegocjujemy lepsze warunki umowy z klientem, łatwiej zdamy egzamin ustny.

"Wykorzystaj szansę i przełam z nami bariery" - pod takim hasłem odbędzie się spotkanie demonstracyjne klubu Toastmasters Białystok już 9 kwietnia o godz. 18.00 w firmie SoftwareHut przy ulicy Sienkiewicza 112. Każdy zainteresowany może przyjść i zobaczyć, jak wyglądają spotkania grupy i zadać jej członkom szczegółowe pytania.

Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, założona w Kalifornii w 1924 roku, dająca możliwość nauki przemawiania publicznego i rozwijania umiejętności przywódczych poprzez praktykę na regularnych spotkaniach. Obecnie liczy ona blisko 360 tysięcy osób w 16 600 klubach rozsianych po 143 krajach. Białostocki Klub istnieje od 2012 roku.

Chodzi przede wszystkim o to, aby przemawiając przed większą grupą ludzi, opanować stres i obawy przed tym, że zostaniemy źle odebrani. W Toastmasters Białystok są osoby z różnym stażem. Wszyscy się wspierają i uczą od siebie nawzajem, aby nasze wypowiedzi coraz lepiej trafiały do słuchaczy.

- To miejsce, gdzie możesz przełamać bariery w występowaniu publicznym. Według badań przemawiania przed większą widownią boimy się bardziej niż śmierci. Kluczem jest praktyka. Tutaj w przyjaznej atmosferze możesz trenować swój warsztat. Osobiście uważam, że umiejętność przemawiania jest niezbędna w życiu osobistym i biznesie - zachęca prezes Klubu Damian Dąbrowski.

Na spotkaniach klubowych można usłyszeć najróżniejsze mowy - motywacyjne, informacyjne, szkoleniowe, humorystyczne, historie. A to wszystko w ramach jedenastu ścieżek edukacyjnych do wyboru, które łączą umiejętność przemawiania z wiedzą o poszczególnych aspektach przywództwa. Taka różnorodność pozwala każdemu określić swoje preferencje.

Innym bardzo istotnym elementem spotkań jest informacja zwrotna - udzielana przez oceniających mowy i poszczególne elementy wypowiedzi (np. płynność, poprawność językowa), a także wszystkich uczestników na kartach ocen, które można przekazać mówcom na przerwie. Zwraca się uwagę na to, co wymaga poprawy, a co zostało zrobione dobrze.

- Ważne jest to, abyśmy poprawiali techniczne elementy naszych wypowiedzi w sposób uporządkowany, we własnym tempie. Nawet małe postępy są dostrzegane i budują pewność siebie. Ale przede wszystkim liczą się emocje słuchaczy oraz jasny przekaz, który publiczność zapamięta - dodaje wiceprezes ds. PR Joanna Bołtruczyk.

Spotkanie demonstracyjne jest otwarte dla wszystkich chętnych. Portal Dzień Dobry Białystok został partnerem medialnym tego wydarzenia.

(PW / Foto: Toastmasters)

Toastmasters. Mają odwagę publicznie przemawiać, zapraszają na spotkanie demo komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama