Wiadomości, Tragiczny finał poszukiwań miesięcznego dziecka - zdjęcie, fotografia

Sobota, 17 sierpnia, zapisze się tragicznie w historii mieszkańców miejscowości Jabłoń Dąbrowa w powiecie wysokomazowieckim. Zaginione 17 – miesięczne dziecko zostało odnalezione, ale nie udało się go uratować. Śledczy będą musieli ustalić dokładnie jak doszło do śmierci chłopczyka.

W sobotę, 17 sierpnia dyżurny wysokomazowieckiej Policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Zaginęło 17 – miesięczne dziecko w miejscowości Jabłoń Dąbrowa. Zgłoszenie wpłynęło około 30 minut po godzinie 18.00. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, ponieważ dzień jest już dużo krótszy i ciemno zaczyna się robić około godziny 20.00. A tu chodziło przecież o bardzo malutkie dziecko.

- Chłopiec (17 miesięcy), około godziny 17.30, wyszedł z domu w miejscowości Jabłoń Dąbrowa w powiecie wysokomazowieckim i nigdzie nie można było go znaleźć. Ubrany był w czerwone body i czapeczkę w kratkę. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Przyłączyli się także strażacy i Grupa Nadzieja z Łomży – poinformowała asp. Anna Zaremba, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Do poszukiwań włączyli się także mieszkańcy tej miejscowości. Liczyła się każda minuta. Niestety, tego samego dnia wieczorem było już wiadomo, że dziecko nie żyje. Chłopczyk został znaleziony przed godziną 21.00 minionej soboty przez jedną z osób biorącą udział w poszukiwaniach dziecka. Rodzicom trzeba było przekazać najgorsze z możliwych wiadomości.

- Niestety ten wieczór przynosi tragiczną informację związaną z zaginięciem 17 – miesięcznego chłopca. Dziecko zostało odnalezione przez osobę biorącą udział w poszukiwaniach, w szambie, przed godziną 21.00. Życia chłopca nie udało się uratować. To jedyna informacja, jaką w chwili obecnej posiadamy na temat tej tragedii – przekazał przed godziną 22.00 rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Tomasz Krupa.

Tragiczny finał będzie miał jednak swój ciąg dalszy. Bo śmierć dziecka, a właściwie jej okoliczności, staną się teraz przedmiotem innego postępowania. Jak przekazali funkcjonariusze Policji, szambo, w którym dziecko się utopiło, znajdowało się na posesji, przy jego domu. Trzeba będzie ustalić czy było zabezpieczone i jak doszło do tego, że chłopczyk był pozostawiony bez opieki.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Tragiczny finał poszukiwań 17 – miesięcznego dziecka komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama