Tragiczny w skutkach wypadek pod Nowoberezowem. Zginęła jedna osoba

KOLIZJA 24, Tragiczny skutkach wypadek Nowoberezowem Zginęła jedna osoba - zdjęcie, fotografia

Do bilansu tragicznych w skutkach wypadków drogowych na Podlasiu trzeba dopisać jeszcze jeden. Dziś rano pod Nowoberezowem, niedaleko Hajnówki, w wyniku zderzenia pojazdów zginęła pasażerka Suzuki. Przez kilka godzin droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana i kierowcy musieli korzystać z objazdów.

Tuż przed godziną 7.00 rano w środę, 6 listopada, Policja została wezwana na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Nowoberezowo, niedaleko Hajnówki. O tej godzinie było już prawie widno, a wypadek wydarzył się niewiele wcześniej. W każdym razie sytuacja wyglądała na bardzo poważną i jak się szybko okazało – faktycznie poważna była. W tym zdarzeniu zginęła jedna osoba, pasażerka pojazdu marki Suzuki, który został uderzony przez drugiego z uczestników zdarzenia jadącego Chryslerem.

- O godzinie 6:59 dyżurny KPP w Hajnówce otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze 689 Hajnówka - Bielsk Podlaski. Ze wstępnych  ustaleń wynika, że kierująca samochodem Suzuki zawracała na skrzyżowaniu do miejscowości Stare Berezowo. Jadący od strony Bielska Podlaskiego kierujący samochodem Chrysler Voyager prawdopodobnie uderzył w zawracający pojazd. Na skutek zdarzenia pasażerka pojazdu Suzuki zginęła. Droga jest zablokowana. Objazdy odbywają się przez miejscowości Chytra i Dubicze Osoczne – przekazała rano Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej Policji.

Policjanci szybko ustalili, że kierowca Chryslera był trzeźwy. Ale to, dlaczego uderzył w zawracający pojazd, trzeba będzie dokładnie wyjaśnić. Być może zbyt późno zauważył manewr, ale nie jest wykluczone, że jechał zbyt szybko i nie zdążył bezpiecznie wyhamować. O tej porze roku występują także spore kłopoty z widocznością – oczywiście z powodu niezbyt dużej ilości światła, albo z powodu opadającej i osadzającej się mgły. Ale jakie były dokładne przyczyny środowego śmiertelnego wypadku ustalą już policjanci.

- Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się obecnie już bez utrudnień – przekazał jeszcze przed południem Marcin Gawryluk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

My ze swojej strony ponownie apelujemy o rozsądek na drodze, ale i wymianę opon na zimowe. Choć jest jeszcze ciepło i nie pada śnieg, letnia opona na chłodniejszej jezdni nie ma właściwej przyczepności. Łatwiej jest stracić panowanie nad pojazdem, a na pewno wydłuża się droga hamowania.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: KPP Hajnówka)

Tragiczny w skutkach wypadek pod Nowoberezowem. Zginęła jedna osoba komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama