8°C słabe opady deszczu

Trójmiasto „testowało” BiKeRa

Wiadomości, Trójmiasto „testowało” BiKeRa - zdjęcie, fotografiaZastępcy prezydenta Gdańska oraz przedstawiciele trójmiejskich urzędów i organizacji odwiedzili w miniony czwartek (5.11.) Białystok i zapoznali się z Białostocką Komunikacją Rowerową.

5 listopada 2015 r. zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska, przedstawiciele: trójmiejskiego Obszaru Metropolitarnego, Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Urzędu Miasta w Sopocie, Gdańskiej Organizacji Turystycznej oraz Związku Miast i Gmin Morskich przyjechali do naszego miasta, aby zapoznać się z białostockim systemem wypożyczania rowerów miejskich. Władze Miasta reprezentował zastępca prezydenta Robert Jóźwiak.

Białostoczanie polubili BiKeRy i chętnie sięgają po miejskie rowery – mówił zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak. – Cieszymy się, że przedstawiciele innych miast przyjeżdżają do nas, aby dowiedzieć się więcej o naszym systemie i sprawdzić, jak on wygląda i działa w praktyce – dodał.

Od końca marca 2015 r. mieszkańcy sięgnęli po miejskie rowery już ok. 450 tys. razy. W tym samym czasie do systemu Białostockiej Komunikacji Rowerowej zapisało się ok. 12 tys. nowych użytkowników. BiKeRy będą dostępne do 30 listopada. Przypominamy, że w pierwszym sezonie, w 2014 roku, ponad 26 tys. osób dokonało w sumie prawie 350 tys. wypożyczeń.

W czwartkowym spotkaniu (5.11.) udział wzięli: Andrzej Bojanowski i Piotr Grzelak, zastępcy prezydenta Gdańska, Michał Glaser, dyrektor Biura Obszaru Metropolitarnego Gdańsk, Sopot, Gdynia, Grzegorz Walczukiewicz, dyrektor Biura Związku Miast i Gmin Morskich, Remigiusz Kitliński z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Krzysztof Jałoszyński z Urzędu Miasta w Sopocie oraz przedstawiciele władz Białegostoku i operatora Nextbike.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)


Trójmiasto „testowało” BiKeRa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl