Trwają przygotowania do największego spływu kajakowego w Polsce

Sport, Trwają przygotowania największego spływu kajakowego Polsce - zdjęcie, fotografia
LIP 26
Siemiatycze godz: 00:00

Malownicze, nadbużańskie tereny i możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z ostatnich, nieuregulowanych rzek w Polsce, już sześciokrotnie przyciągnęły do Drohiczyna setki miłośników kajakarstwa. Spływ 500 kajaków jest obecnie wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym znanym w całym kraju.

Propozycją nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale również dla tych, którzy dopiero postanowili sprawdzić się w tej formie aktywności. W tym roku spływ odbędzie się już po raz siódmy i wzorem ubiegłorocznego został zaplanowany na dwa dni. 3 sierpnia, o 12.00, uczestnicy spływu opuszczą Drohiczyn i popłyną do miejscowości Granne.

Wieczorem, przy Centrum Turystycznym w Grannem zaplanowana jest biesiada z ogniskiem, występem zespołu i możliwością spróbowania potraw kuchni regionalnej i tradycyjnej. Dla osób, które wybrały jednodniowy wariant spływu będzie to atrakcyjne zakończenie dnia pełnego sportowych wrażeń, dla tych, którzy będą kontynuować spływ 4 sierpnia, możliwość regeneracji sił przed kolejnym odcinkiem z Grannego do mostu w miejscowości Nur.

Zgłoszenia na spływ odbywają się poprzez stronę internetową www.500kajakow.pl do dnia 26 lipca 2019 rok.

W spływie weźmie udział ponad 1000 osób z całej Polski, będą również uczestnicy z zagranicy m.in. z Białorusi i Ukrainy. Impreza została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Podlaskiego, Polski Związek Kajakowy, Polską Organizację Turystyczną oraz Podlaską Regionalna Organizację Turystyczną.

Sponsorami Głównymi tegorocznej edycji spływu są GAZ-SYSTEM S.A., PPH IWONEX Iwona Księżopolska, PIĘKNY WSCHÓD Stawiecki Mariusz, a sponsorami: PATER FIRMA, DECATHLON Białystok, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MADO, Krynica Vitamin SA, Agencja Ochrony Osób i Mienia Global Security Sp. z o.o., KANCELARIA UBZPIECZENIOWO FINANSOWA Agnieszka Tomaszewska, Restauracja Zamkowa Teresa Nazarczuk i PHU TOPAZ Zbigniew Paczóski.

(Źródło i foto: UM w Łapach)

Trwają przygotowania do największego spływu kajakowego w Polsce komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-21 18:38:23

    Brawo Drohiczyn brawo Starostwo! Tylko nie zapominajmy, że jeszcze obecnie rzeka Bug to element międzynarodowej drogi wodnej E-40, wg ratyfikowanej przez Polskę Konwencji AGN. Nie dajmy się uśpić tylko drobną turystyką. Kajaki TAK. Ale gra idzie o szlak między Bałtykiem i Morzem Czarnym. Trwają intensywne wysiłki, by drogę E-40 skasować w woj. Podlaskim. Pożal się Boże urzędnicy Marszałka od infrastruktury nie robią w tym zakresie kompletnie nic. Sprawdziłem!!!

  • gość 2019-07-21 23:19:56

    Ty na prawdę w to wierzysz ? Czy wiesz,że niektóre rzeki tak wyschły ,że nawet kajakiem nie przepłyniesz. A gra idzie o zniszczenie Bugu.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama