Trzecie podejście do stanowiska prezesa Radia Białystok

Wiadomości, Trzecie podejście stanowiska prezesa Radia Białystok - zdjęcie, fotografiaJolanta Gadek już trzeci raz próbuje zostać szefową Radia Białystok. Za pierwszym i drugim razem jej kandydaturę odrzucała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Ale to nie przeszkadza jej ponownie ubiegać się o stanowisko prezesa Spółki Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Białymstoku "Radio Białystok" S.A. W minioną sobotę odbył się kolejny konkurs na to stanowisko.

Możliwe, że do trzech razy sztuka. A możliwe, że skoro Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dwukrotnie dziękowała Pani Jolancie Gadek, podziękuje i po raz kolejny. W minioną sobotę Rada Nadzorcza lokalnej rozgłośni radiowej ponownie zajmowała się konkursem na stanowisko szefa. Niektóre z nazwisk pojawiły się ponownie, jak przy pierwszym konkursie. Znajdujemy tam wspomnianą Jolantę Gadek, która wcześniej zajmowała stanowisko dyrektora programowego. Ale także Władysława Prochowicza, byłego szefa radia, czy Krzysztofa Palińskiego, który związany był wiele lat z Kurierem Porannym i Gazetą Współczesną.

Do konkursu stanęły jeszcze inne osoby. Wśród tych, którzy złożyli dokumenty znalazł się Wiesław Syzdka – rzeszowski dziennikarz radiowy, Ewa Sokólska – wieloletnia białostocka dziennikarka, między innymi Gazety Wyborczej oraz Jerzy Kaźmierczak – pracownik rozgłośni radiowych. Po pierwszym konkursie wiadomo było, że łatwo nie będzie. I dokładnie tak się stało i tym razem. Do finału przeszły dwie osoby. I znów o stanowisko prezesa powalczy Jolanta Gadek i dla odmiany – Jerzy Kaźmierczak.

Dla tej pierwszej, jest to już trzecia próba walki o stanowisko prezesa Radia Białystok. Po pierwszym podejściu, jej kandydatury nie zatwierdziła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Drugim podejściem był list wystosowany przez członków Rady Nadzorczej do KRRiT, ale też nie spotkał się z akceptacją. Czy będzie to możliwe za trzecim podejściem? Tego nie wiadomo, ponieważ Rada Nadzorcza będzie musiała wskazać tylko jedną osobę i możliwe, że tym razem nie będzie to Gadek, ale Jerzy Kaźmierczak.

Na razie Jolanta Gadek jest prokurentem spółki i to ona nią kieruje do czasu wyłonienia nowego prezesa. Nie wiadomo jeszcze jak tym razem odniesie się do konkursu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która miała zastrzeżenia do uprzednich rozstrzygnięć. Sytuacja w białostockim publicznym radiu jest dość dziwna i nie wiadomo czym się zakończy. Jest to obecnie jedyna w Polsce rozgłośnia, w której do tej pory, nie wybrano władz spółki.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Flickr.com/ M. Keefe)

Reklama

Trzecie podejście do stanowiska prezesa Radia Białystok komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama