Trzy dni z piknikiem militarnym w Ogrodniczkach

Styl życia, piknikiem militarnym Ogrodniczkach - zdjęcie, fotografia
CZE 01
godz: 10:00

W piątek, 1 czerwca, rozpocznie się ósma edycja Podlaskiego Pikniku Militarnego „Misja Wschód”. Ta trzydniowa impreza jest największym we wschodniej Polsce i jednym z największych w kraju wydarzeń o tematyce militarno-historycznej.

Kilkuset rekonstruktorów i odtwórców historycznych z kraju i zagranicy, przejażdżki pojazdami militarnymi, pokazy dynamiczne, rekonstrukcje – tego nie zabraknie w tym roku. Tradycyjnym rozpoczęciem Pikniku – 1 czerwca – będzie pokaz militarny na Rynku Kościuszki w Białymstoku (w godz. 10.00-16.00) oraz parada pojazdów militarnych ulicami miasta (od godz. 17). Ten sam dzień w Ogrodniczkach k. Białegostoku poświęcimy najmłodszym, obchodzącym swoje święto. Przejażdżki, „skakańce”, gry i zabawy, malowanie sprzętu militarnego – to tylko niektóre z atrakcji dla dzieci.

2 i 3 czerwca to dalsza część piknikowego spotkania w Ogrodniczkach: prezentacja służb mundurowych, pokazy współczesnych oraz historycznych oddziałów militarnych, historyczne dioramy obejmujące różne epoki, rekonstrukcja potyczki z 1944 r. (niedziela), spotkania z ciekawymi gośćmi. Piknik to także możliwość zobaczenia ciężkiego współczesnego sprzętu wojskowego, w tym wyjątkowa okazja na spotkanie z armatohaubicą Krab wraz z wozem dowodzenia oraz półgąsienicowym half trackiem Sd.Kfz.

Zapraszamy naszych mieszkańców na to wydarzenie. Będzie to kolejna lekcja na żywo popularyzująca historię wojska – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Organizatorami Podlaskiego Pikniku Militarnego „Misja Wschód” są: Stowarzyszenie „Czemu by nie”, Miasto Białystok, Muzeum Wojska w Białymstoku oraz Gmina Supraśl. Rok temu wzięło w nim udział około 45 tysięcy osób. Szacujemy, że w tym roku może być to podobna liczba. Szczegółowy program: www.piknikmilitarny.pl.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)

Trzy dni z piknikiem militarnym w Ogrodniczkach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama