10°C rozproszone chmury

Trzy przestępstwa jednego kierowcy

Motoryzacja, przestępstwa jednego kierowcy - zdjęcie, fotografia

Policjanci z Hajnówki zatrzymali 19-latka, który zabrał swojej konkubinie samochód. Kierujący miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów, dodatkowo prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości oraz przewoził nieletniego poszukiwanego do ośrodka wychowawczego.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w nocy z 13 na 14 lipca otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Białowieży, że jej konkubent zabrał bez jej wiedzy samochód i pojechał nim w stronę Hajnówki.

Z informacji uzyskanej przez dyżurnego wynikało również, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Po przekazaniu informacji patrolom, funkcjonariusze zauważyli taki pojazd w Hajnówce. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci udali się za nim w pościg.

Po zatrzymaniu pojazdu kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec Białowieży, który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo w trakcie legitymowania wyszło na jaw, że nieletni pasażer pojazdu jest poszukiwany w związku z ucieczką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Białymstoku, skąd zostanie przekazany do ośrodka, natomiast kierujący pojazdem 19-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Trzy przestępstwa jednego kierowcy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl