• Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5

W Białymstoku otwarty został nowy punkt dla zmotoryzowanych, gdzie fachowo i tanio można wymienić opony oraz skorzystać z innych usług wulkanizacyjnych. Warto zapisać sobie ten adres: ul. Popiełuszki 113, tuż przy przejeździe kolejowym. Wielkimi krokami zbliża się pora sezonowej wymiany opon, dobrze więc będzie mieć go pod ręką.

Serwis wulkanizacji i wymiany opon przy Popiełuszki 113 uruchomiła firma Uniwerstal. Jak zapewniają jej przedstawiciele, kierowcy mogą tu liczyć na sprawną obsługę, a przy tym konkurencyjne ceny. To istotne zważywszy na fakt, że opony letnie na zimowe zmieniamy niedługo przed okresem świątecznym, kiedy kalkulujemy wszelkie wydatki.

W nowym punkcie oferowane są takie usługi, jak wymiana opon w samochodach osobowych (również tych ze sportowym zawieszeniem), dostawczych i terenowych; komputerowe wyważanie felg stalowych i aluminiowych; prostowanie felg; sprzedaż opon używanych w niskich cenach; łatanie i naprawa opon; pompowanie i dopompowywanie kół; serwis klimatyzacji; odgrzybianie układu klimatyzacji metodą ozonowania.

- Przy każdej wymianie opon stosujemy tzw. optymalizację kół. Polega ona na ułożeniu opony względem felgi w taki sposób, aby niwelować dodatkowe siły wynikające ze struktury opony i kształtu felgi. Opona nakładana jest na felgę w takim ułożeniu, żeby działające siły odśrodkowe podczas kręcenia kół były możliwie najbardziej odpowiednie dla prawidłowej pracy koła. Unikamy stosowania nadmiernej ilości ciężarków do kół, przez co zachowujemy najlepszą estetykę felg – wyjaśniają pracownicy Uniwerstalu.

Z wymianą opon nie należy czekać do ostatniej chwili, gdy spadnie śnieg. Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa – swojego, pasażerów, jak i innych użytkowników dróg. Eksperci podkreślają, że jazda na letnich oponach po śniegu czy błocie pośniegowym jest absolutnie niedozwolona. Bieżnik letniego ogumienia nie jest bowiem przystosowany do takich warunków, a co za tym idzie – nie zapewnia minimum przyczepności. Kierowanie samochodem staje się praktycznie niemożliwe - jest się on niestabilny podczas jazdy, nie mówiąc już o tym, że próba hamowania przypomina jazdę na łyżwach i ogromne ryzyko utraty panowania nad pojazdem.

Jest jeszcze coś – temperatura.

- Producenci ogumienia zalecają, by opony letnie zmienić na zimowe, kiedy średnie dobowe temperatury zaczynają spadać poniżej 8 stopni Celsjusza - tłumaczą pracownicy serwisu przy Popiełuszki 113. – Opony letniej są bowiem zbudowane z innej mieszanki, która w niskich temperaturach twardnieje, a co za tym idzie - drastycznie spada przyczepność auta do podłoża. Zimowe opony zachowują w takich warunkach miękkość i elastyczność.

Fachowcy zwracają również uwagę, by przed założeniem zimówek skontrolować ich ogólny stan oraz głębokość bieżnika. W warunkach zimowych 4 mm to absolutne minimum. Trzeba też mieć na uwadze, że guma najzwyczajniej w świecie się starzeje i mimo zadowalającego wyglądu opony, po 4-6 latach lepiej zainwestować w nowe bądź używane, które będą spełniały standardy.

- Oczywiście przed wymianą w naszym serwisie dokładnie oglądamy ogumienie i ewentualne uwagi przekazujemy właścicielowi samochodu – dodają pracownicy Uniwerstalu.

Nie polecają też wymieniać opon samodzielnie, bo w warunkach garażowych koła nie zostaną wyważone. To z kolei powoduje drgania na kierownicy podczas jazdy, a nawet całego wnętrza, ponadto wpływa to negatywnie na kondycję zawieszenia. Pamiętać też trzeba o nowych wentylnicach – koszt to kilka złotych za sztukę, a element ten jest niezwykle istotny dla utrzymania prawidłowego ciśnienia w oponie.

Jak wspomnieliśmy na początku, w zakładzie Uniwerstalu nie tylko wymienimy opony, ale i kupimy w dobrym stanie używane. Wśród świadczonych usług są także naprawa i łatanie ogumienia czy prostowanie felg, do czego pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni.

Niedługo zima? Odwiedź serwis wulkanizacyjny Uniwerstalu!

Kontakt: ul. Popiełuszki 113, 15-657 Białystok, tel. 695 186 998/ FB http://www.facebook.pl/uniwerstal

(BL)

Tu wymienisz opony tanio, szybko i solidnie - nowy serwis wulkanizacyjny już działa komentarze opinie

  • gość 2019-10-19 21:17:56

    A czy prezydent już wymienił opony w asterce bożej?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama