-1°C całkowite zachmurzenie

Turniej szachowy na stadionie! Będzie adrenalina, a kibice szykują oprawę

Kiedy: 2017-12-02 , godzina: 16:30

Sport, Turniej szachowy stadionie! Będzie adrenalina kibice szykują oprawę - zdjęcie, fotografia

Na stadionie miejskim miały być gwiazdy światowego formatu, miały być koncerty, miały być emocje i… będą! Nie doleciała Beyonce, bo nie ma lotniska. Nie dojechały inne gwiazdy mniejszego lub większego formatu, bo z drogami też u nas nie halo, no ale za to prezes spółki Stadion Miejski i jego wściekle skuteczni menagerowie szykują nam na stadionie gigantyczną dawkę adrenaliny. Od dziś przez weekend trwać będzie turniej szachowy. Kibice zedrą gardło.

Z pewnością kibiców sportowych zelektryzowała ta informacja o sportowym wydarzeniu 100-lecia na stadionie zwanym miejskim – to od milionowych dotacji hojnie przekazywanych przez organ. No, ale my to rozumiemy, w końcu nie od święta mamy możliwość obejrzenia na żywo szachistów z Grodna i ich przeciwników z Białegostoku.

Na wieść o meczu i o emocjach, jakie będą towarzyszyły temu wydarzeniu, jedna z naszych redakcyjnych koleżanek zaczęła ssać kciuki i zaczęła mieć problemy z trzymaniem moczu. A z informacji do jakich dotarliśmy – to piłkarscy kibice Jagiellonii, którym emocji nie wystarcza w czasie meczu swoich zagranicznych pupili – planują zostać po meczu z Pogonią na trybunach. Wszystko po to, żeby nie mieć problemu przy wejściu na stadion… na mecz szachowy! Odbędzie się on niedługo po meczu naszych asów z piłki kopanej.

Jak widać na naszym stadionie dużo się dzieje. I tylko szkoda tylko, że Jagiellonia psuje tak dobre wyniki spółki. Gdyby nie ona ,moglibyśmy w weekendy mieć możliwość oglądania takich emocjonalnych petard jak np. walki na poduszki, wyścigi z żoną na plecach, ekstremalne prasowanie (w tej dyscyplinie odbywają się nawet Mistrzostwa Świata!) Co prawda, oprócz stadionu potrzebne jest jeszcze lotnisko, bo odbywa się to na paralotni, ale… Ale teraz już przynajmniej wiemy dlaczego organ chce wybudować pas startowy na pobliskich Krywlanach! Zawody w prasowaniu będą kolejną międzynarodową imprezą tuż po boju szachistów.

Nie ma co, spółka Stadion Miejski rozwija się nam jak papa na dachu. „Mają rozmach skur…” jak mawiał klasyk Siara. No nic, białostocki podatniku musisz mieć świadomość, że rozrywka kosztuje. Dlatego też spółka domaga się dodatkowych milionów, dokładnie około piętnastu. Ale cóż to przy tym jakie emocje nas czekają! A jak będziemy grzeczni to prezydent z prezesem ufundują nam (z naszych pieniążków) jeszcze wystawę kotów czy jakieś inne wyścigi psów.

Nasza redakcja wierzy głęboko, że w końcu dojdzie do skutku wszechstronny konkurs konia wierzchowego. I wtedy konno wjeżdżamy całą redakcją, ubrani na biało od stóp do głów... Ale, póki co, zostają nam szachy – za to w wersji międzynarodowej. I tylko ciekawi nas niezmiernie – jaką oprawę przygotują liczni szachowi ultrasi w naszym smutnym mieście?

Dla tych, którzy wybierają się kibicować szachistom przypominamy, że w sobotę, 2 grudnia, o godzinie 16:30, rozegrany zostanie mecz szachowy Białystok – Grodno, którego misją jest upamiętnienie Józefa Piłsudskiego, zaś w niedzielę od godziny 10:00 zapraszamy z kolei na Szachowy Puchar Świętego Mikołaja, który po raz kolejny odbędzie się w gościnnych – a jakże – progach stadionu miejskiego.

(Bernard Tymiński/ Foto: BI-Foto)

Turniej szachowy na stadionie! Będzie adrenalina, a kibice szykują oprawę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl