23°C bezchmurnie

Turniej szachowy na stadionie! Będzie adrenalina, a kibice szykują oprawę

Kiedy: 2017-12-02 , godzina: 16:30

Sport, Turniej szachowy stadionie! Będzie adrenalina kibice szykują oprawę - zdjęcie, fotografia

Na stadionie miejskim miały być gwiazdy światowego formatu, miały być koncerty, miały być emocje i… będą! Nie doleciała Beyonce, bo nie ma lotniska. Nie dojechały inne gwiazdy mniejszego lub większego formatu, bo z drogami też u nas nie halo, no ale za to prezes spółki Stadion Miejski i jego wściekle skuteczni menagerowie szykują nam na stadionie gigantyczną dawkę adrenaliny. Od dziś przez weekend trwać będzie turniej szachowy. Kibice zedrą gardło.

Z pewnością kibiców sportowych zelektryzowała ta informacja o sportowym wydarzeniu 100-lecia na stadionie zwanym miejskim – to od milionowych dotacji hojnie przekazywanych przez organ. No, ale my to rozumiemy, w końcu nie od święta mamy możliwość obejrzenia na żywo szachistów z Grodna i ich przeciwników z Białegostoku.

Na wieść o meczu i o emocjach, jakie będą towarzyszyły temu wydarzeniu, jedna z naszych redakcyjnych koleżanek zaczęła ssać kciuki i zaczęła mieć problemy z trzymaniem moczu. A z informacji do jakich dotarliśmy – to piłkarscy kibice Jagiellonii, którym emocji nie wystarcza w czasie meczu swoich zagranicznych pupili – planują zostać po meczu z Pogonią na trybunach. Wszystko po to, żeby nie mieć problemu przy wejściu na stadion… na mecz szachowy! Odbędzie się on niedługo po meczu naszych asów z piłki kopanej.

Jak widać na naszym stadionie dużo się dzieje. I tylko szkoda tylko, że Jagiellonia psuje tak dobre wyniki spółki. Gdyby nie ona ,moglibyśmy w weekendy mieć możliwość oglądania takich emocjonalnych petard jak np. walki na poduszki, wyścigi z żoną na plecach, ekstremalne prasowanie (w tej dyscyplinie odbywają się nawet Mistrzostwa Świata!) Co prawda, oprócz stadionu potrzebne jest jeszcze lotnisko, bo odbywa się to na paralotni, ale… Ale teraz już przynajmniej wiemy dlaczego organ chce wybudować pas startowy na pobliskich Krywlanach! Zawody w prasowaniu będą kolejną międzynarodową imprezą tuż po boju szachistów.

Nie ma co, spółka Stadion Miejski rozwija się nam jak papa na dachu. „Mają rozmach skur…” jak mawiał klasyk Siara. No nic, białostocki podatniku musisz mieć świadomość, że rozrywka kosztuje. Dlatego też spółka domaga się dodatkowych milionów, dokładnie około piętnastu. Ale cóż to przy tym jakie emocje nas czekają! A jak będziemy grzeczni to prezydent z prezesem ufundują nam (z naszych pieniążków) jeszcze wystawę kotów czy jakieś inne wyścigi psów.

Nasza redakcja wierzy głęboko, że w końcu dojdzie do skutku wszechstronny konkurs konia wierzchowego. I wtedy konno wjeżdżamy całą redakcją, ubrani na biało od stóp do głów... Ale, póki co, zostają nam szachy – za to w wersji międzynarodowej. I tylko ciekawi nas niezmiernie – jaką oprawę przygotują liczni szachowi ultrasi w naszym smutnym mieście?

Dla tych, którzy wybierają się kibicować szachistom przypominamy, że w sobotę, 2 grudnia, o godzinie 16:30, rozegrany zostanie mecz szachowy Białystok – Grodno, którego misją jest upamiętnienie Józefa Piłsudskiego, zaś w niedzielę od godziny 10:00 zapraszamy z kolei na Szachowy Puchar Świętego Mikołaja, który po raz kolejny odbędzie się w gościnnych – a jakże – progach stadionu miejskiego.

(Bernard Tymiński/ Foto: BI-Foto)


Turniej szachowy na stadionie! Będzie adrenalina, a kibice szykują oprawę komentarze opinie

  • gość 2018-02-16 10:21:12

    Czy ktoś redaguje wam te "artykuły" czy każdy pół debil może napisać co mu ślina na język przyniesie.

  • gość 2018-02-16 10:50:25

    Jestem pod wrażeniem. Atakuje pan imprezę dla dzieci, dla których w większości jest to pierwsza impreza na stadionie, a dla gości z Grodna często jest to pierwsza wizyta w Białymstoku podczas której mogą poznać nasze piękne miasto. Rozumiem, że szachy pana przerastają i woli pan reklamować kluby dla dorosłych (https://ddb24.pl/artykul/wow-night-klub-w-nowym/301805), ale warto uszanować kulturę i chęci rozwoju u innych. Zwłaszcza, że Stadion Miejski na imprezie zarobił. Ponadto jest to normalna działalność stadionów, wystarczy 2-3 minuty, aby to sprawdzić: Stadion Miejski Wrocław: Wystawa klocków LEGO Zabrze: Nauka jazdy na rolkach Gdańsk: Targi dla mamy i dziecka Lepiej niech pan wróci do promowania klubów dla dorosłych.

  • gość 2018-02-16 10:52:25

    Jestem pod wrażeniem. Atakuje pan imprezę dla dzieci, dla których w większości jest to pierwsza impreza na stadionie, a dla gości z Grodna często jest to pierwsza wizyta w Białymstoku podczas której mogą poznać nasze piękne miasto. Rozumiem, że szachy pana przerastają i woli pan reklamować kluby dla dorosłych (https://ddb24.pl/artykul/wow-night-klub-w-nowym/301805), ale warto uszanować kulturę i chęci rozwoju u innych. Zwłaszcza, że Stadion Miejski na imprezie zarobił. Ponadto jest to normalna działalność stadionów, wystarczy 2-3 minuty, aby to sprawdzić: Stadion Miejski Wrocław: Wystawa klocków LEGO Zabrze: Nauka jazdy na rolkach Gdańsk: Targi dla mamy i dziecka Lepiej niech pan wróci do promowania klubów dla dorosłych.

  • gość 2018-02-16 11:59:47

    Nie doczytałem do końca. Co to jest za bełkot?

  • gość 2018-02-16 12:00:57

    Nie doczytałem do końca. Co to jest za bełkot?

  • gość 2018-02-16 12:31:30

    Aby być dziennikarzem nie wystarczy umieć pisać (chociaż tutaj pisanie też nie jest mocną stroną). Otóż do informacji pana dziennikarza i państwa redakcji to stadion udostępnia sale odpłatnie. Cennik jest dostępny na stronie stadionu. Wymienione turnieje jak i inne organizowane imprezy są w większości opłacane przez organizatorów według określonych stawek. Szczególnie żałosne jest obrzucanie błotem turnieju organizowanego... dla dzieci. Rozumiem, że pan Bernard Tymiński wolałby w Białymstoku więcej klubów nocnych i innych podobnych rozrywek, ale niektórzy dbają też o rozwój swoich dzieci, a szachy są idealną grą do tego.

  • gość 2018-02-16 13:03:50

    Jak nisko trzeba upasc zeby w taki sposob sie wypowiadac..? A jeszcze nizej upadl tylko ten, ktory na te publikacje zezwolil.

  • Alcybiad - niezalogowany 2018-02-16 13:42:09

    Gratuluję szerokich horyzontów autorowi tego "artykułu". Nie wiem co on ssal przy tworzeniu dzieła swego życia, jednakże radziłbym zmienić preferencje i częściej przebywać w tych nocnych klubach o których wspomniano powyżej. A Beyonce nie przyjechala z pewnością aby nie miał "Pan Redaktor" kolejnej okazji do ssania, cmokania i czego tam Pan jeszcze w redakcji nie robi podczas tworzenia swej "sztuki".

  • Gość - niezalogowany 2018-02-16 18:00:34

    Żałosne

  • gość 2018-02-16 21:19:36

    Moja dewiza życiowa to: Mówić chamom że są chamami a debilom że są debilami. Dla ich dobra, bo inaczej skąd maja wiedzieć?

  • gość 2018-02-16 21:21:34

    człowieku, pisz do jakiegoś dodatku, choć wątpię, że dasz radę. Albo po prostu - pisz. Do szuflady. Nic więcej. Żenada dziennikarstwa

  • gość 2018-02-16 22:09:51

    Przykre że tzw "dziennikarz" nie rozumie że ten artykuł może tylko zaszkodzić. Po co atakować ludzi którzy chcą robić coś dla społeczności i organizować turnieje/ grać w nich? Trzy zdania o zarządzie stadionu - reszta o tym jak szachy są ch****. Beznadziejny autor i beznadziejny artykuł

  • Gość - niezalogowany 2018-02-16 22:20:14

    Porazka... Jak mozna pisac w taki sposob...

  • gość 2018-02-16 23:02:15

    Autor artykułu wyglada na półgłówka, dla którego nie do pojęcia jest każdy sport wymagający inteligencji trochę ponad poziom debila.

  • gość 2018-02-17 00:54:40

    szczyt dna ten artykuł, redaktor do zwolnienia

  • Gość - niezalogowany 2018-02-17 07:41:05

    Artykuł kompromitacja, dla takiego poziomu dziennikarstwa szkoda czasu na Waszym portalu.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-17 09:51:17

    Dno tzw. ,,dziennikarstwa,,. Jak można publikować takie wypociny. Żenada i stylu i języka. Atakuje pan w tym artykuliku zarówno organizatorów imprez szachowych dla małych dzieci jak i samą grę w szachy. Osobiście podziwiam organizatorów takich imprez, którzy robią coś dla innych. Proszę mi wierzyć emocje są i rywalizacja jest w trakcie turniejów. Ps.Proszę pozdrowić redakcyjną koleżakę. Znam dobrego lekarza od tego typu problemów zdrowotnych.

  • gość 2018-02-18 20:26:26

    Mam nadzieję, że Naczelny te bzdury chwilowo przeoczył, ale naprawi swój błąd i naszykuje jakieś konsekwencje dla swojego podwładnego brukopisarza.

  • JB - niezalogowany 2018-02-18 21:42:06

    co to za ogórek pisał? ten, którego największym osiągnięciem jest to, że się urodził? wiem, że dziennikarstwo w Polsce umarło, a pisują na te wszystkie portala albo analfabeci albo gimby, ale takiego pajaca to ze "świcą" szukać.

  • gość 2018-02-19 11:22:20

    Z tego artykułu wynika, że cała redakcja to banda ćwierćinteligentów. W zasadzie to współczuję bo sami się utwierdzacie w swojej zajebistości i nie widzicie że tak naprawdę jesteście bandą de..... Szachowy są równie emocjonujące jak inne sporty tylko żeby to pojąć to w owe szachy trzeba umieć grać, a w ową umiejętność wśród redakcji szczerze wątpię.

  • gość 2018-02-19 11:53:50

    Jestem z drugiego końca Polski, niemniej o szachach w Białymstoku wiem od lat, bo to absolutna czołówka w kraju jeśli idzie o szkolenie dzieciaków. To coś z czego Białystok może być akurat dumny. O pozytywnym wpływie szachów na dzieci też nie ma co się rozwodzić. I ktoś puścił taki paszkwil tego [email protected]#$%? Tak z ciekawości zapytam - autor tego "dzieła" pracuje jeszcze dla tego portalu? Czy może dostał nieco więcej wolnego czasu na "wizytowanie" nocnych klubów?

  • gość z Kielc - niezalogowany 2018-02-27 14:22:24

    Bernasiowi się wydaje, że jest elokwentny i zjadliwie dowcipny... Niestety dla niego wyszło że jest zwykłym pajacem i dyletantem. Nie ma co się przejmować, on nawet nie zrozumie tych Waszych wypowiedzi. Pozdrawiam szachistów z Białegostoku.

  • gość 2018-02-28 12:16:57

    Kupa smiechu, brawo dla autorow artykulu. Szachista srednio zuzywa wiecej energii niz pilkarz na boisku w ciagu 90 minut haha. brawo