-0°C bezchmurnie

Twój Vincent i spotkanie z Dorotą Roqueplo w Kinie Forum

Kiedy: 2018-10-14 , godzina: 16:00 | Gdzie: Kino Forum, ul. Legionowa 5

Kultura, Twój Vincent spotkanie Dorotą Roqueplo Kinie Forum - zdjęcie, fotografia

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film "Twój Vincent" w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana oraz spotkanie z autorką kostiumów Dorotą Roqueplo. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 14 października 2018, o godz. 16.00 w Kinie Forum.

Pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie! Każda z 65 tysięcy klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

27 lipca 1890 roku szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh - wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Dorota Roqueplo

Absolwentka Ecole Internationale Des Arts de la Mode. Tworzy kostiumy do filmów i spektakli teatralnych. Zadebiutowała przy filmie Macieja Dejczera "300 mil do nieba". Do tej pory zrealizowała kostiumy do ponad 70 filmów, z których warto wyróżnić: "Ostatni prom" W. Krzystka, "Kiedy rozum śpi" M. Ziębinskiego, "U pana Boga za piecem" J. Bromskiego, "Na koniec świata" M. Łazarkiewicz, "Chłopaki nie płaczą" O. Lubaszenki, "Lejdis" T. Koneckiego, "Ki" L. Dawida, "Plac Zbawiciela" J. Kos-Krauze i K. Krauze, "We mgle" S. Łoźnicy, "Młyn i krzyż" L. Majewskiego, "Sala Samobójców" J. Komasy, "Miasto 44" J. Komasy, "Hiszpanka" Ł. Barczyka, "Powrót" M. Łazarkiewicz, "Boski plan" K. Dębskiej.

Otrzymała nagrody na Festiwalach Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii „najlepsze kostiumy” za projekty do filmów: "Prowokator" K. Langa, "Mój Nikifor" K. Krauze, "Pręgi" M. Piekorz, "Sala samobójców" J. Komasy, "Młyn i krzyż" L. Majewskiego, "Hiszpanka" Ł. Barczyka.

Laureatka Polskich Nagród Filmowych „Orzeł” za kostiumy do filmów: "Młyn i krzyż" L. Majewskiego, "Miasto 44" J. Komasy i "Hiszpanka" Ł. Barczyka.

Na 70. MFF w Cannes (2017) film "Łagodna" S. Łoźnicy z kostiumami Doroty Roqueplo został wyselekcjonowany do konkursu głównego o Złotą Palmę.

(14 października 2018 r., niedziela, godz. 16.00, Kino Forum, ul. Legionowa 5. Bilet 8 zł).

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)


Twój Vincent i spotkanie z Dorotą Roqueplo w Kinie Forum komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl