Tykocin warto poznać bliżej i lepiej

Styl życia, Tykocin warto poznać bliżej lepiej - zdjęcie, fotografia
CZE 13
Książnica Podlaska, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A godz: 17:00

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna – Podlaskie Travel oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zapraszają 13 czerwca o godz. 17.00 na spotkanie z cyklu „Podlaskie. Let’s Go Outside”.

Na ostatnim w tym sezonie spotkaniu przeniesiemy się do Tykocina. Choć od Białegostoku dzieli Tykocin zaledwie 30 km, to przyjazd do tego miejsca jest prawdziwą podróżą w czasie. Nazywany Perłą Baroku, od długiego czasu bije rekordy popularności wśród turystów. Wielką historię tego niewielkiego miasteczka przybliży Wojciech Cymbalisty z Urzędu Miasta w Tykocinie. Zdradzi też, co będzie można robić tutaj w wakacje.

O Zamku w Tykocinie opowie Ewelina Dzieszuta, kustosz Muzeum Zamku w Tykocinie. Historia obiektu jest pełna ciekawostek – wystarczy wspomnieć, że zaczęła się ponad pół tysiąca lat temu, i że zamek dwa razy powstawał z ruin. W przeszłości gościli tam m. in.: Zygmunt III, Władysław IV, a nawet car Rosji Piotr I.

„Podlaskie. Let’s Go Outside” to wydarzenie o luźnej formule, które ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom Białegostoku i okolic walory turystyczne regionu, otwierając ich na nowe doświadczenia, dostarczając bezcennych wspomnień, pomagając odkryć to, co w województwie podlaskim jest jeszcze nieodkryte oraz docenić to, co niedoceniane.

Spotkanie z cyklu „Podlaskie. Let’s Go Outside” odbędzie się w czwartek, 13 czerwca 2019 r. o godzinie 17:00, na VI piętrze Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(Źródło: KP/ oprac. Kalina/ Foto: ASM)

Tykocin warto poznać bliżej i lepiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama