Motoryzacja, autem jeszcze jeździliśmy - zdjęcie, fotografia

Być może w przyszłości nadarzy się okazja. Bo dealer marki BMW Alpina, prowadzący salon samochodowy w Białymstoku, bardzo chętnie udostępnia dziennikarzom sprzedawane pojazdy klasy premium. Auto Fus Group zawsze podkreśla też, że to co dostępne w Warszawie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, to i można kupić w Białymstoku. Jeździliśmy już więc w ubiegłym roku Rolls-Roycem, a kilka tygodni temu również pięcioma modelami Alpiny. Teraz poinformował o światowej premierze kolejnego modelu, który do sprzedaży trafi w przyszłym roku.

46. edycja jednych z najważniejszych targów motoryzacyjnych świata - Tokyo Motor Show - rozpoczęła się od dnia dla dziennikarzy. Jako jeden z nielicznych przedstawicieli niemieckich producentów, marka BMW Alpina pokazała kolejną premierę w tym roku: całkowicie nowe BMW ALPINA B3 Saloon. To model, który uzupełnia linię B3 po tym, jak podczas targów we Frankfurcie zaprezentowano wersję Touring.

ALPINA wzięła udział w tokijskich targach już po raz 17. z rzędu. Ta wieloletnia tradycja, w połączeniu z decyzją o światowej premierze nowego modelu właśnie w stolicy Japonii pokazuje, jak ważnym rynkiem dla ALPINY jest Kraj Kwitnącej Wiśni. Nicole Racing LLC, oficjalny importer ALPINY, zaspokaja potrzeby tego niezwykle skoncentrowanego na jakości rynku już od 1981 roku. Fascynacja technologiami oraz dopracowanymi detalami sprawia, że Japończycy darzą szacunkiem unikalną kombinację niezwykłych właściwości jezdnych, luksusowego komfortu i rzemiosła "Made in Germany".

Nowe BMW ALPINA B3 podkreśla swój atletyczny, a jednocześnie elegancki wygląd niesamowitymi osiągami: z prędkością maksymalną 303 km/h (Saloon) i 300 km/h (Touring) to jeden z najszybszych samochodów w swojej klasie. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 3,8 sekundy (Touring - 3,9 sek.).

Rzędowy silnik o pojemności trzech litrów, wspomagany przez dwie turbosprężarki, osiąga moc 462 KM przy 700 Nm momentu obrotowego. Przenoszona jest ona na inteligentny, zaprojektowany specjalnie dla ALPINY, napęd na cztery koła, za pośrednictwem ośmiobiegowego, sportowego automatu. Ten zgrany zespół zapewnia pewną trakcję oraz komfort jazdy.

Nowe BMW BMW ALPINA (Saloon i Touring) można będzie zamawiać w pierwszym kwartale przyszłego roku, a dostawy rozpoczną się najwcześniej w połowie 2020 roku. Obydwa modele dostępne są wyłącznie z napędem na cztery koła. Liczymy, choć to dość odległa przyszłość, że któreś z tych aut trafi do naszej redakcji na testy.

(P. Walczak / Foto: Mat. pras.)

Tym autem jeszcze nie jeździliśmy, ale... komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama