Wiadomości, Tysiące nielegalnych papierosów trafi obrotu - zdjęcie, fotografia

Ponad 10,5 tysiąca paczek papierosów przechwycili funkcjonariusze podlaskiej KAS. Nielegalny towar ukryty w dwóch samochodach na białoruskich numerach rejestracyjnych wykryli mundurowi z drogowego przejścia granicznego w Bobrownikach.

Najpierw funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, pełniący służbę w Bobrownikach, wytypowali do kontroli dostawczego mercedesa na białoruskich numerach rejestracyjnych. Podczas szczegółowej rewizji auta, kierowanego przez 32-letniego Białorusina, okazało się, że w pojeździe ukryta jest kontrabanda. W przerobionej podłodze oraz pod tapicerką w ściankach bocznych mercedesa mundurowi znaleźli ponad aż 8 440 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Kolejny przemytnik (45-letni obywatel Białorusi) do ukrycia nielegalnego towaru wykorzystał kierowaną przez siebie mazdę. W specjalnie skonstruowanej skrytce w tylnym nadkolu i pod zderzakiem funkcjonariusze KAS z Bobrownik znaleźli 2 166 paczek białoruskich papierosów.

Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby łącznie ponad 230 tysięcy złotych.

Wobec kierowców wszczęto postępowania karne skarbowe, do których zajęty został nielegalny towar oraz samochody przystosowane do przemytu. Białorusini za popełnione przestępstwa skarbowe odpowiedzą przed sądem. Grożą im wysokie grzywny.

Dodatkowo wobec przemytników Służba Celno-Skarbowa kierowała do komendanta placówki straży granicznej w Bobrownikach wnioski o zakaz wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych krajów obszaru Schengen przez pięć lat.

(PW / Foto: KAS)

Tysiące nielegalnych papierosów nie trafi do obrotu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama