Artykuł sponsorowany, Ubezpieczeniowy poradnik narciarza - zdjęcie, fotografia

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy sportów zimowych już szykują narty z osprzętem i planują wyjazd. Warto pamiętać też o tym, że niezależnie od umiejętności narciarskich, na stoku mogą nas spotkać różne nieprzewidziane sytuacje kończące się złamaniem czy inną kontuzją. Przed wypadem na narty koniecznie trzeba więc pomyśleć o ubezpieczeniu, szczególnie jeśli wybieramy trasy narciarskie poza granicami kraju.

Na co zwrócić uwagę ubezpieczając się przed wyjazdem na narty?

Jeśli wybieramy się na narty poza granice naszego kraju, warto sprawdzić koszty opieki medycznej w miejscu, do którego chcemy się udać. Jest to bardzo ważne przy ustalaniu sumy gwarancyjnej zawartej w ubezpieczeniu. Koszty leczenia w różnych krajach są inne, czasem dużo wyższe niż w Polsce. Jeśli tego nie sprawdzimy i zdecydujemy się na przypadkową kwotę, może nas czekać przykra niespodzianka. Kolejną rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę, jest zakres ubezpieczenia. Jeśli chcemy, aby ubezpieczenie chroniło nie tylko nasze zdrowie i życie, ale pokrywało również nasze ewentualne zobowiązania wobec narciarzy, którym sami możemy w wyniku wypadku wyrządzić szkodę, powinno to być zawarte w umowie.

Ubezpieczenie OC może pokryć w takim przypadku koszty pobytu osoby przez nas poszkodowanej w szpitalu czy zrekompensować zakup zniszczonego sprzętu. Warto przy tym też pomyśleć o ubezpieczeniu własnego sprzętu. Chcesz wybrać najlepszą ofertę? Zobacz ranking ubezpieczeń narciarskich na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/.

Co pokrywają najczęściej oferowane ubezpieczenia?

Oferowane na naszym rynku ubezpieczenia można zakupić w specjalnych pakietach dla narciarzy lub samemu dobrać odpowiednie warianty. Najczęściej proponowane ubezpieczenia pokrywają:

 • koszty leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków obejmujące badania i konsultacje lekarskie, pobyt w szpitalu, zabiegi i leki oraz środki opatrunkowe,
 • koszty ratownictwa, poszukiwań i udzielania pierwszej pomocy narciarzom oraz transportu do szpitali,
 • koszty powrotu do kraju, a także w razie konieczności pokrycie kosztów podróży osoby towarzyszącej,
 • wypłacenie odszkodowań osobom poszkodowanym przez ubezpieczonego w ramach wykupionego ubezpieczenia OC,
 • odszkodowanie w wyniku odniesienia trwałego uszczerbku na zdrowiu po zakończeniu leczenia.

Zawierając ubezpieczenie, warto zwrócić uwagę na to, czy umowa oferuje automatycznie pokrycie kosztów leczenia bez konieczności wydawania własnych środków i ubiegania się o refundację w czasie późniejszym. Warto zawsze przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi jej szczegółami. Więcej praktycznych porad znajdziesz na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/

(Artykuł sponsorowany)

Ubezpieczeniowy poradnik dla narciarza komentarze opinie

 • Katarzyna - niezalogowany 2019-11-12 11:23:57

  Wybierając ubezpieczenie turystyczne, warto także zwrócić uwagę na to, czy koszt ewentualnego transportu medycznego pomniejsza sumę ubezpieczenia kosztów leczenia czy też jest liczony niezależnie. Od tego zależy w bardzo dużym stopniu to, na jaką sumę ubezpieczenia powinniśmy się zdecydować.
  Katarzyna
  ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama