Udała się „Zemsta” w Indiach

Kultura, Udała „Zemsta” Indiach - zdjęcie, fotografia
MAR 23
Teatr Dramatyczny w Białymstoku godz: 17:00

Zespół Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku wrócił z Indii. Aktorzy zagrali spektakl „Zemsta” na 20. edycji największego festiwalu teatralnego w Azji – „Bharat Rang Mahotsav”.

Białostocki teatr już po raz kolejny promował Białystok i województwo podlaskie w Indiach. Tym razem artyści zaprezentowali sztukę w reżyserii Henryka Talara 3 lutego w New Delhi (w Kamani Auditorium) oraz 5 lutego w Dibrugarh (w India Club & Theatrical Institution). Spektakl „Zemsta” został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Widzowie przerywali przedstawienie brawami.

- Cieszę się, że nasz spektakl został doceniony i zaproszony na tak prestiżowe wydarzenie. Jesteśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Reżyser - pan Henryk Talar, który był z nami w Indiach, wprowadził do spektaklu zwroty w języku angielskim i hindi, a także nowe elementy, dzięki którym między aktorami a widzami było więcej interakcji. Także organizatorzy byli niezwykle zadowoleni z naszego udziału w festiwalu – powiedział Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

W trakcie spotkania z dziennikarzami, aktorzy przyznali, że kolejny wyjazd do Indii był dla nich ważnym i inspirującym doświadczeniem zawodowym.

- W Indiach zostaliśmy przyjęci z otwartymi ramionami. Życzliwi i serdeczni mieszkańcy skradli moje serce. Cieszę się, że mogłam znaleźć się w tym kolorowym świecie pełnym niespodzianek. Warunki festiwalowe nie były łatwe, ale daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy – powiedziała Urszula Szmidt, odtwórczyni roli Klary.

Zespół Teatru Dramatycznego podkreślił, że pomimo prezentacji przedstawienia w języku polskim, widzowie żywiołowo reagowali na to, co działo się na scenie.

- Spektakl był fantastycznie odebrany przez publiczność. Sala w Dibrugarh była pełna – powiedziała Jolanta Skorochodzka, odtwórczyni roli Podstoliny.

- Publiczność dziękowała nam później na ulicy i w sklepach, że tak pięknie graliśmy. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza „Zemsta” tak zaistniała na drugim końcu świata – dodała Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, odtwórczyni roli Rejenta Milczka.

Najbliższa okazja, aby zobaczyć spektakl „Zemsta” w Białymstoku pojawi się już w marcu. Teatr Dramatyczny zaprasza na przedstawienia 23 i 24 marca o godz. 17.00. Bilety dostępne są w kasie teatru oraz w sprzedaży internetowej: bilety.dramatyczny.pl. Produkcję spektaklu „Zemsta” sfinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku oraz z budżetu Województwa

(Źródło i foto: TD/ oprac. Kalina)

Udała się „Zemsta” w Indiach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama