5°C bezchmurnie

Udało się. Przetarg rozstrzygnięty. Szpital miejski będzie rozbudowany

Wiadomości, Udało Przetarg rozstrzygnięty Szpital miejski będzie rozbudowany - zdjęcie, fotografia

Pacjenci, którzy trafią do Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku od połowy przyszłego roku, będą mieli lepsze warunki, niż obecnie. Miasto rozstrzygnęło przetarg na rozbudowę tej placówki. Inwestycja ma być gotowa w końcu czerwca 2019 roku.

Rozbudową szpitala przy ul. H. Sienkiewicza zajmie się firma Anatex z Białegostoku. Firma złożyła najkorzystniejszą ofertę z ceną ok. 9 mln 225 tys. zł brutto. Pozostałe trzy oferty zostały w postępowaniu przetargowym odrzucone, bo nie spełniały warunków zamówienia.

Do istniejącego budynku szpitala zostanie dobudowane nowe, czterokondygnacyjne skrzydło. Zostanie ono zlokalizowane w północnej części działki, w miejscu gdzie teraz jest parterowa przybudówka, która zostanie rozebrana.

W piwnicy nowej części szpitala będą m.in. pomieszczenia zabiegowe diagnostyki tomograficznej. Na parterze zostanie ulokowana przychodnia gastrologiczna i ogólna. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną sale dla chorych i pomieszczenia personelu. Trzecie piętro ma być przeznaczone na aptekę szpitalną, pomieszczenia biurowe i techniczne. Powierzchnia każdej kondygnacji będzie liczyła powyżej 300 m2. Jest szansa – oczywiście jeśli pozwoli na to pogoda – że prace rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego.

Ta inwestycja pozwoli poprawić komfort pacjentów, a także personelu szpitala – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Cieszymy się, że udało się wreszcie wyłonić wykonawcę, bo zależy nam na rozwoju tej placówki.

Przetarg, ogłoszony w październiku 2017 r., był trzecią próbą znalezienia przedsiębiorstwa, które rozbuduje szpital. W poprzednich postępowaniach proponowane ceny przewyższały budżet zarezerwowany na ten cel. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca 2019 roku.

Samodzielny Szpital Miejski im. PCK powstał w 1960 roku w budynku, który został wybudowany ok. 1919 r. Mieściło się tam Gimnazjum Hebrajskie. Obecnie budynek jest włączony do gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków. W szpitalu są dwa oddziały – chorób wewnętrznych o profilu kardiologicznym oraz chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Działają tam także poradnie specjalistyczne i gabinet lekarza POZ. Szpital prowadzi też Szkołę Rodzenia, która mieści się przy ul. gen. J. Bema 89D.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Udało się. Przetarg rozstrzygnięty. Szpital miejski będzie rozbudowany komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl