Wiadomości, Udzielali chwilówek zaniżali należny podatek - zdjęcie, fotografia

Na stratę ponad 300 tysięcy złotych naraziła Skarb Państwa jedna z podlaskich spółek działających w branży pożyczkowej. Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku w wyniku kontroli firmy oferującej tzw. chwilówki ujawnili finansowe nieprawidłowości i doprowadzili do wpłaty pełnej kwoty podatkowych zaległości wraz z należnymi odsetkami.

Pracownicy KAS z Białegostoku w oparciu o szczegółowe analizy wpływów z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) wszczęli kontrolę celno - skarbową w jednej z podlaskich spółek udzielających pożyczek gotówkowych na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim.

W toku przeprowadzonych czynności kontrolujący ustalili, że firma, poprzez celową zmianę niektórych zapisów umów o udzielanie pożyczek gotówkowych zawieranych z klientami nieprowadzącymi działalności gospodarczej, zaniżyła swój przychód, a tym samym zaniżyła należny podatek CIT za 2016 rok.

Spółka nie zakwestionowała ustaleń kontrolujących z Podlaskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Białymstoku, składając korektę deklaracji podatkowej za 2016 rok i wpłaciła zaległy podatek CIT wraz z odsetkami w łącznej kwocie ponad 300 tysięcy złotych.

(PW / Foto: pixabay.com)

Reklama

Udzielali chwilówek, zaniżali należny podatek komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama