16°C rozproszone chmury

Ulica Bacieczki zostanie zamknięta na ponad rok

Kiedy: 2017-06-20 , godzina: 10:00

Wiadomości, Ulica Bacieczki zostanie zamknięta ponad - zdjęcie, fotografia

Dziś po raz ostatni będzie można przejechać się ulicą Bacieczki w Białymstoku. Od jutra, czyli od wtorku, 20 czerwca, zostanie zamknięta na ponad rok. To kolejne znaczące utrudnienie dla mieszkańców i kierowców związane z budową Trasy Niepodległości.

Budowa Trasy Niepodległości dość skutecznie utrudnia ruch. Najbardziej dokuczliwe prace prowadzone są na dużych sypialnianych osiedlach, czyli na Leśnej Dolinie, Zielonych Wzgórzach, Nowym Mieście i Starosielcach. W godzinach szczytu jest naprawdę tłoczno na zawężonych fragmentach jezdni. Na dodatek znacząco wydłużył się czas przejazdu w związku z koniecznością korzystania z objazdów.

Bardzo źle się jeździ także w kierunku Kleosina. Na trasie tworzą się strasznie długie sznury aut, ale niestety nie ma którędy objechać przebudowywanego fragmentu szosy. Przejazd kolejowy do Kleosina z Nowego Miasta został zamknięty już ponad dwa miesiące temu, więc kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość już na ulicy Kawaleryjskiej i później jeszcze, na ulicy Wiadukt.

Od jutra, czyli od wtorku, 20 czerwca, zamknięta będzie kolejna arteria. Tym razem chodzi o ulicę Bacieczki. Na dodatek ten szlak będzie nieczynny ponad rok. Jak informuje w specjalnym komunikacie białostocki magistrat, zamknięcie ulic jest niezbędne dla przeprowadzenia robót przy Trasie Niepodległości.

- Informuję, że od 20.06.2017 r. od godz. 10.00 do sierpnia 2018 r. planowane jest zamknięcie dla ruchu samochodowego i pieszego ul. Bacieczki, na odcinku Lasu Bacieczkowskiego. Powyższe utrudnienia wynikają z prac związanych z realizacją inwestycji „Budowa Alei Niepodległości w Białymstoku, w granicach pasa drogi wojewódzkiej nr 669 na odcinku od ul. Narodowych Sił Zbrojnych do Alei I.J. Paderewskiego wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej” – informuje Agnieszka Błachowska z Departamentu Komunikacji Społecznej urzędu miejskiego w Białymstoku.

Kierowcom nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że po wybudowaniu całej Trasy Niepodległości, będzie jeździło się nam lepiej po Białymstoku. Do tego czasu jednak należy stosować się do znaków drogowych i zwracać uwagę na tablice informacyjne.

(Cezarion/ Foto: Google Maps)


Ulica Bacieczki zostanie zamknięta na ponad rok komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl