Motoryzacja, Ulica Sopoćki otwarta taksówki choć mało jeździ - zdjęcie, fotografia

Ponad 10 lat mieszkańcy Białegostoku czekali na przebicie pomiędzy dużymi osiedlami, co skrócić miało czas przejazdu. Ulica została oddana do użytku blisko miesiąc temu, ale wciąż mało kto po niej jeździ. Jednak jest i dobra wiadomość. W międzyczasie urzędnicy zdołali naprawić swój błąd.

Na przedłużenie ulicy Sitarskiej w Białymstoku mieszkańcy czekali ponad 10 lat. To dobry skrót dla kierowców, którzy na osiedle Antoniuk lub Dziesięciny, mogą dojechać z centrum Białegostoku szybciej niżeli przez most Dąbrowskiego. Ewentualnie z osiedla Białostoczek Trasą Generalską na Antoniuk lub Dziesięciny. To przedłużenie ulicy Sitarskiej wybudowano, nawet nazwano, ale ruch nadal jest tam niewielki. Z jednej strony to dobrze, bo ci, którzy korzystają z tego skrótu, jeżdżą bez żadnych problemów. Z drugiej strony ta absencja kierowców na nowym przebiciu pomiędzy osiedlami objawia się tym, że wielu kierujących nadal usiłuje przejechać Trasą Generalską, która jest zatłoczona.

- No właśnie nie wiem, czemu tu jest mały ruch. Mnie osobiście to nie martwi. Bardziej dziwi, że ładny kawałek drogi jest, a mało kto tędy jeździ. Może niech tak zostanie, bo jak tu się zjadą, to już tak dobrze nie będzie jak teraz – powiedział naszej redakcji Adam, który z osiedla Antoniuk dojeżdża do pracy na ulicę Poleską.

- Kierowców dużo nie ma i dzięki Bogu. Niech pani zobaczy. To rondo za małe zrobili. Jak tu więcej samochodów się zjedzie to będzie korek z każdej strony. Poza tym autobus się nie mieści. Zajeżdża na pas dla osobówek – podzielił się z nami kolejny z kierowców, Mateusz.

Przebicie pomiędzy osiedlami, ulicą Ks. Michała Sopoćko, a raczej jego wykonanie, było i nadal jest powodem krytyki. Jako pierwsi uwagę zwrócili zwykli kierowcy, którzy pukali się w czoło widząc buspasy i jedną linię autobusową, która kursuje – w godzinach szczytu najczęściej co 20 minut. Kierowcy chyba najbardziej wyśmiewają władze Białegostoku, że bez sensu zorganizowała ruch w tym miejscu. Jak mówią – to marnowanie przestrzeni.

Nową inwestycję szybko również skrytykowali taksówkarze i też z powodu buspasów. Wspólnie z radnymi PiS apelowali do prezydenta, aby ten pozwolił taksówkom jeździć po tym buspasie, który przez większość doby jest pusty. Chociaż trzeba przyznać, że kiedy apelowano do prezydenta mało kto spodziewał się, że cała nowa ulica będzie mało uczęszczana, a nie tylko buspas.

Szanowni mieszkańcy Białegostoku!!! Są już pierwsze, namacalne efekty naszej interwencji z Henryk Dębowski w sprawie buspasów. Prezydent Truskolaski z wielką niechęcią, ale w wyniku naszej interwencji zmienił oznakowanie na ulicy ks. Sopoćki w Białymstoku. Oczywiście jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, ale wolelibyśmy, żeby za takie błędy nie płacili mieszkańcy Białegostoku, bo jak stwierdził Prezydent "doszło do pewnego niedopatrzenia ze strony urzędu" – napisał na swoim profilu facebookowym Artur Kosicki, szef miejskich struktur PiS w Białymstoku, który wraz z radnymi ze swojego ugrupowania wystosował apel do prezydenta.

Fuszerkę w postaci niewłaściwego oznakowania urzędnicy już poprawili. Taksówki mogą jeździć po pustym buspasie. Można się tylko zastanawiać, czy reszta drogi będzie intensywniej użytkowana, czy już zostanie tak jak jest? Wydaje się, że na tym nowym szlaku najbardziej aktywni są rowerzyści. Tych jest bardzo dużo. Zorganizowanie dróg dla rowerów po obydwu stronach ulicy miało jednak duży sens.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Ulica Sopoćki otwarta na taksówki, choć mało kto po niej jeździ komentarze opinie

  • the observer - niezalogowany 2018-08-29 18:53:19

    Proszę poczekać do 3.09, gdy rodzice zaczną wozić pociechy do II LO...

  • gość 2018-08-30 17:36:57

    Drogi pisie bus pasy są potrzebne , jeśli twierdzicie inaczej to znaczy ,że nigdy nie jeździliście komunikacją miejską. O ile za darmowe bilety dla uczniów brawo , to jednak okazuje się że robicie wszystko pod publikę, a to fe.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama