Polityka, Ultras - zdjęcie, fotografia

W sejmie RP mieliśmy już wszystko: jedzenie sałatek, występy Krzysia, okupację mównicy...do tej pory brakowało tylko elementu zaczerpniętego ze stadionów. Ale na szczęście doczekaliśmy się. Jeszcze nie odpalamy pirotechniki, ale pierwsze gadżety kibicowskie mieliśmy okazję oglądać.

Podczas zaprzysiężenia nowych posłanek i posłów wszystko przebiegało gładko. Co prawda były uwagi do sposobu w jaki złożył przysięgę marszałek senior Antoni Macierewicz, ale później poszło z górki. Jedni odwoływali się do Boga, inni nie, ale to akurat zrozumiałe. Wbrew opinii kreowanej przez niektóre środowiska - Polska jest krajem demokratycznym i wiara nie jest nakazana.

I pewnie nie byłoby o czym pisać, gdyby nie występ artystyczny dwóch posłanek. Anita Sowińska z Lewicy wstając uniosła nad głowę szalik z napisem "Konstytucja" i powiedziała: "ślubuję". Jej koleżanka "po szalu" Magdalena Filiks z Koalicji Obywatelskiej miała natomiast na sobie rozpropagowaną przez Lecha Wałęsę słynną koszulkę "OTUA", choć w jej przypadku niczym nie przykrytą, co może i miałoby jakieś walory estetyczne, gdyby nie fakt, że składała ślubowanie jako nowa posłanka i wypadało ubrać się ciut inaczej. Cóż, może nie wiedziała.

Zobaczmy jak te dwa ultrasowskie wybryki komentował twitter. Oczywiście od razu uwolnił się potencjał memotwórczy i twitter zaroił się od przeróbek, szczególnie zdjęcia z szalikiem. Nas najbardziej ubawiło to, które wrzucił użytkownik Tomasz, gdzie mogliśmy zobaczyć napis na szaliku "Tomek wstaw ziemniaki", opatrzony komentarzem: Jakby się wam bateria w telefonie rozładowała to noście szalik...

Artur Wosztyl kometuje to ostrzej: Lewactwo to stan umysłu! Przylazła na inauguracyjne posiedzenie Sejmu w koszulce, druga przyniosła szalik z napisem Konstytucja! Co za brak szacunku do ludzi, co za brak szacunku dla Konstytucji, bo jednak Sejm to konstytucyjna składowa władzy ustawodawczej!

Bartek Piekarski jest szczególarzem: Mamy nowego Ryszarda Petru! Tyle, że w spódnicy! To trzeba zobaczyć w całości! Przyszła do Sejmu w szaliku Konstytucja i twierdzi, że "Pis nie przestrzega zasadów" a o Antonim Macierewiczu mówi: Ma-Cia-Rewicz. A.Sowińska z Lewicy. Będzie wesoło!

mObi gratuluje: Gratuluję Pani Posłanko, piękny gest! Wtóruje mu Lucyna Relewicz: I kolejna posłanka Anita Sowińska wie, co powinno być dla posła najważniejsze. Konstytucja!

Nie były to wszystkie wyskoki. Jeden z posłów, a jakże z Lewicy, Maciej Konieczny złożył ślubowanie przy użyciu lewicowego znaku zaciśniętej pięści. Nie będziemy dziś przytaczać, co o tym pisze twitter, poświęcimy temu oddzielny artykuł, natomiast jesteśmy ciekawi jakie Wy - czytelnicy macie odczucia po tych "wybrykach" rodem ze stadionów.

(Włóczykij/ Foto: Facebook)

 

Ultras Sejm komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama