Up To Date Festival zagości w nowych przestrzeniach – Pałacu Branickich oraz hali PKS

Kultura, Festival zagości nowych przestrzeniach Pałacu Branickich - zdjęcie, fotografiaZnamy już wszystkie miejsca, w których w tym roku zagoszczą sceny białostockiego Up To Date Festival. Do krytych parkingów Stadionu Miejskiego, Opery i Filharmonii Podlaskiej dołącza Aula Magna Pałacu Branickich oraz Dworzec PKS, gdzie odbędzie się festiwalowe After Party!

Choć główne miejsca festiwalu znaliśmy już od jakiegoś czasu, do ostatniej chwili trzymane byłe w tajemnicy lokalizacje kolejnych wydarzeń. Jedną z dwóch scen tegorocznego Centralnego Salonu Ambientu organizatorzy postanowili ulokować w Auli Magna Pałacu Branickich. Kolejną zaskakującą przestrzenią będzie… hala Dworca PKS w Białymstoku.

- Choć festiwal jeszcze na dobre się nie rozpoczął, już dziś zapraszamy na After Party dosłownie na kilka dni przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych głównej hali. Odbędzie się tam oficjalne "Pożegnanie dworca PKS – Up To Date Festival After Party" - powiedział Jędrzej Dondziło, Dyrektor Programowy festiwalu.

Podkreśl, iż dzięki dobrej współpracy z Marszałkiem Województwa Podlaskiego oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego udało się uzyskać największą w dotychczasowej historii festiwalu dotację na współorganizację wydarzenia.

- Osobiste podziękowania kieruję także na ręce Wicemarszałka Macieja Żywno dziękując za osobiste zaangażowanie we wsparcie działań festiwalowych – podkreślał Dondziło.

Bardzo pozytywnie ocenił również stałą współpracę z Prezydentem Białegostoku oraz Miastem Białystok.

- Dzięki trzyletniej dotacji festiwal mógł się rozwijać mając istotne zabezpieczenie finansowe. Obecnie jesteśmy w stałym kontakcie zarówno przy okazji tegorocznej edycji festiwalu, jak i możliwych form współpracy w przyszłości. Dostrzegamy dużą przychylność ze strony Prezydenta i Miasta – podkreślał Jędrzej Dondziło.

Tegoroczny Up To Date Festival otwiera się także w szczególny sposób na pokolenie starszych dzięki przedsięwzięciu Akcja 50+. Każda osoba w wieku 50+, z dowodem osobistym, będzie mogła zupełnie za darmo wziąć udział w części wydarzeń festiwalowych na parkingu Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

- Byłoby nam niezmiernie miło, gdybyście chcieli na festiwal Up To Date przyjść ze swoimi rodzicami, babciami czy ciotkami. Wejdźcie w tę samą przestrzeń i wspólnie cieszcie się muzycznym światem, który dla Was stworzymy - apeluje Cezary Chwicewski, Dyrektor Artystyczny festiwalu.

Oferta uzależniona jest od ilości uczestników i na pewno nie będzie trwała przez całą imprezę.

- Obserwujemy duże zainteresowanie branżowych mediów zagranicznych z Europy Zachodniej, które jest pokłosiem wzrastającej rozpoznawalności w środowisku muzycznym, ale również fanów m.in. z Litwy czy Białorusi. W tym drugim wypadku to z pewnością efekty organizowanej przez nas sceny elektronicznej "Taste the East" w ramach festiwalu Wschód Kultury – wspomina Jan Roguz, rzecznik festiwalu.

Festiwalowi towarzyszyć będzie także, organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem HAPPY DOG, akcja Wolontariat Schroniska i Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku. Wolontariusze będą informować o swojej codziennej pracy w schronisku oraz zachęcać do zaangażowania się w pomoc bezdomnym zwierzętom poprzez adopcję.

Organizatorzy Up To Date Festival podkreślali także bardzo dobrą współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami.

Festiwal Up To Date odbędzie się w Białymstoku w dniach 23-24 września 2016. Więcej szczegółow na stronie www.uptodate.pl.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM)

Reklama

Up To Date Festival zagości w nowych przestrzeniach – Pałacu Branickich oraz hali PKS komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama