19°C słabe opady deszczu

Upałów na razie nie będzie

Wiadomości, Upałów razie będzie - zdjęcie, fotografia

Przynajmniej w najbliższych dniach. W sobotę, 12 sierpnia, po południu nasza redakcja otrzymała komunikat z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku, który odwołał ostrzeżenie dotyczące upałów. Sprawdzamy, jaka pogoda czeka nas w najbliższym czasie.

Według IMGW-PIB Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespołu w Białymstoku temperatura maksymalna zarejestrowana w sobotę, 12 sierpniach, na stacjach to: Suwałki - 29,6 st. C, Różanystok 31,5 st. C, Bondary - 32,3 st. C, Białystok -29,1 st. C, Białowieża - 31,9 st. C, Supraśl - 31,1 st. C.

Zjawisko upału było przewidziane w odwołanym wcześniej ostrzeżeniu dla województwa podlaskiego. Przewidywany rozwój zjawisk: upał zakończył się i w najbliższych dniach nie wystąpi. Informację taką otrzymaliśmy wczoraj tuż przed godziną 18.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku) w prognozie pogody dla województwa podlaskiego, w niedzielę, 13 sierpnia, przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 do 22 stopni Celsjusza. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Z kolei z niedzieli na poniedziałek w nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Nad ranem miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna od 9 do 12 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21 do 23 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni i północny.

Prognoza dotycząca sytuacji barycznej dla Polski, którą przygotował dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki, mówi, że od godz. 19.30 12.08.2017 do godz. 19.30 13.08.2017 Polska będzie w obszarze klina Wyżu Azorskiego. W dzień z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napłynie nieco chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza. Ostatniej nocy miał wystąpić wzrost ciśnienia, a w dzień ciśnienie będzie się wahać.

Z kolei w tym samym przedziale godzinowym, ale od niedzieli do poniedziałku, IMGW-PIB przewiduje, że Polska będzie w obszarze wyżu, którego centrum przemieści się znad Niemiec nad południowy Bałtyk. Na wschodzie kraju początkowo zaznaczy się zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Polska pozostanie w dość ciepłej, polarno-morskiej masie
powietrza. Wystąpi wzrost ciśnienia.

(Piotr Walczak / Za: IMGW-PIB / Foto: pixabay.com)

Upałów na razie nie będzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl