Upiór w operze wróci w sobotę do opery w Białymstoku

Kultura, Upiór operze wróci sobotę opery Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Król musicalu jest tylko jeden. „Upiór w operze” raz jeszcze zatriumfuje na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, na której już w listopadzie odbędzie się jego dwusetne przedstawienie. Powrót jest triumfalny, bo to tytuł wyczekiwany, wyproszony przez fanów i niemalże wyprzedany. Jeśli chcesz zobaczyć ponadczasową historię niespełnionej miłości ducha opery do ślicznej sopranistki – spiesz się z zakupem biletów, bo zostało ich niewiele. „Upiora w operze” Andrew Lloyda Webbera można zobaczyć w Polsce tylko w Białymstoku. Zapraszamy już od soboty, 2 listopada.

„Upiór w operze” Andrew Lloyda Webbera jest najdłużej w historii granym spektaklem na Broadwayu, a zarazem najbardziej dochodowym musicalem wszech czasów, łączny przychód przekroczył 5 miliardów dolarów. Polska premiera tego musicalu miała miejsce 15 marca 2008 roku w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego, premierowy pokaz w Białymstoku odbył się 24 maja 2013 roku. 24 stycznia 2016 odbyło się setne przedstawienie „Upiora” w Białymstoku. Z tej okazji zorganizowany został Zlot Fanów Upiora – wydarzenie, na które zjechali fani z całej Polski.

Popularny i wielokrotnie nagradzany musical oparty na kanwie powieści „Upiór opery” Gastona Leroux zaadaptowany do możliwości nowoczesnej sceny Opery i Filharmonii Podlaskiej uzyskał spektakularną odsłonę. Gra większy skład orkiestry, chór pojawia się także w scenach tanecznych i aktorskich. Usłyszeć można oryginalne, jedne z największych w Polsce, organy. Autorem scenografii jest  Paweł Dobrzycki, kostiumów – Magdalena Tesławska i Paweł Grabarczyk. Kierownictwo muzyczne nad musicalem objął Maciej Pawłowski. Za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska.  Nad całością czuwał reżyser i dyrektor TM Roma Wojciech Kępczyński. Odtwórcy głównych ról znani są także z „Doktora Żywago” – hitu sceny musicalowej podlaskiej Opery: Damian Aleksander, Tomasz Steciuk, Paulina Janczak, Rafał Supiński – a ponadto rewelacyjne Edyta Krzemień i Kaja Mianowana. Wystąpią Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej.

W spektaklu bierze udział  każdorazowo aż 130 osób – obsady, muzyków oraz obsługi technicznej widowiska. Przedstawienie wymaga 21 zmian scenograficznych. To ogromne przedsięwzięcie oraz  widowiskowy  i wzruszający spektakl.

Spektakle w Operze i Filharmonii Podlaskiej grane będą od 2 listopada do 22 grudnia 2019 roku.

Autorzy:

Muzyka: Andrew Lloyd Webber

Słowa piosenek: Charles Hart

Dodatkowe słowa piosenek: Richard Stilgoe

Libretto: Richard Stilgoe, Andrew Lloyd Webber

Orkiestracja: David Cullen, Andrew Lloyd Webber

Reżyseria premiery londyńskiej: Harold Prince

(Źródło: OiFP/ oprac. Kalina/ Foto: M. Heller)

Upiór w operze wróci w sobotę do opery w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama