Wiadomości, Uratował kobiety ataku nożownika nagrodę pojedzie - zdjęcie, fotografia

Młody mężczyzna, okazało się szybko, że również piłkarz, uratował dwie kobiety zaatakowane nożem przez napastnika pod Komendą Miejską Policji w Białymstoku. Dziś Bartosz Dudziński z lV ligowego KS Wasilków otrzymał podziękowania za swoją postawę i w nagrodę pojedzie na mecz.

Do zdarzenia doszło nieco ponad tydzień temu. Z samego rana pod budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku mężczyzna zaatakował nożem dwie kobiety. Powodem była wcześniejsza sprzeczka o prawidłowość parkowania. Od słowa do słowa, sprzeczka przerodziła się w agresję i w końcu w czyn karalny. Na szczęście w porę udało się obezwładnić nożownika, który też zaraz potem trafił za kratki.

Być może nie byłoby to możliwe, gdyby w pobliżu nie znajdował się Bartosz Dudziński. Bo młody mężczyzna nie tylko był w pobliżu, ale bez chwili namysłu ruszył na pomoc kobietom. Dzięki jego postawie policjanci mogli podjąć swoje czynności i sprawcę ataku nożem udało się ująć. Jak się szybko okazało Bartosz Dudziński to piłkarz KS Wasilków, czwartoligowej drużyny, która mierzyła się na boiskach z naszym czwartoligowcem – Miejskim Ośrodkiem Szkolenia Piłkarskiego. W piątek, 22 marca,, Bartosz został wyróżniony za swoją postawę.

Bartosz Dudziński z lV ligowego KS Wasilków swoją bohaterską postawą uratował dwie kobiety przed atakiem nożownika. Dzisiaj wręczyłem Bartoszowi w obecności Szefa Policji koszulkę @lewy_official  i zaproszenia na mecz z Łotwą” – napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, na swoim profilu na twitterze i zamieścił wspólne zdjęcie.

Do Bartosza Dudzińskiego skierowanych jest wiele podziękowań oraz słowa uznania. Oprócz prezesa Bońka, piłkarz usłyszał również ciepłe słowa od Policji. Taka postawa, jaką zaprezentował młody mieszkaniec Wasilkowa nie zdarza się często. Tym bardziej, że napastnik atakujący kobiety był agresywny do tego stopnia, że raniona matka i córka musiały zostać odwiezione do szpitala. Z naszych ustaleń wynika, że jednej z kobiet rany były zadane w szyję, drugiej w ramię.

Nasza redakcja dołącza się do gratulacji dla Bartosza Dudzińskiego, ale również jako partner medialny Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego liczy, że w tym sezonie uda się z nim spotkać na boiskach przy Świętokrzyskiej w Białymstoku.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: policja.pl)

Reklama

Uratował kobiety od ataku nożownika. W nagrodę pojedzie na mecz komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama