11°C pochmurno z przejaśnieniami

Urząd rozliczy za ciebie twój PIT, jeśli nie będziesz zwlekać

Kiedy: 2018-04-16 , godzina: 00:00

Gospodarka, Urząd rozliczy ciebie twój jeśli będziesz zwlekać - zdjęcie, fotografia

Do 16 kwietnia 2018 r. złóż online wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy przygotuje PIT-37 na podstawie danych, które posiada. Ty tylko zaakceptujesz lub odrzucisz deklarację podatkową za 2017 rok. To najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów.

Jak działa PIT-WZ

PIT-WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Przekazujesz w nim urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Urząd skarbowy, na podstawie danych z twojego wniosku PIT-WZ oraz informacji od pracodawców lub organów rentowych, przygotuje PIT-37 i udostępni go na Portalu Podatkowym (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Kto może złożyć wniosek PIT-WZ

Każdy, kto uzyskał w 2017 r. przychody – wykazane przez płatników lub organy rentowe w informacjach: PIT-11, PIT-R, PIT-8C, PIT-40A/PIT-11A – które należy ująć w zeznaniu podatkowym PIT-37.

Nie ma znaczenia, czy rozliczasz się sam, czy wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci – we wniosku wskażesz sposób rozliczenia.

Dlaczego warto złożyć wniosek PIT-WZ

Oszczędzasz czas i minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji od płatników (np. z PIT-11) czy błędów rachunkowych.

W przypadku wniosku PIT-WZ to urząd skarbowy przygotuje dla ciebie zeznanie, a tobie rozliczenie dochodów za 2017 rok zajmie nie więcej niż kilka minut.

Więcej o PIT-WZ na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (link otwiera nowe okno w innym serwisie) oraz na stronie SzybkiPIT.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

(Źródło i foto: IAS/ oprac. Kalina)

Urząd rozliczy za ciebie twój PIT, jeśli nie będziesz zwlekać komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl