-0°C bezchmurnie

Urzędnicy powinni wcześniej wypłacać świadczenia 500 plus

Wiadomości, Urzędnicy powinni wcześniej wypłacać świadczenia - zdjęcie, fotografia

Szacunek do ludzi powinien być na pierwszym miejscu i jeśli zmienia się terminy płatności świadczeń na dzieci, rodzice lub opiekunowie powinni wiedzieć o tym wcześniej. Tadeusz Arłukowicz wraz z kandydatami na radnych z komitetu Białystok na TAK apeluje w sprawie wypłaty świadczeń z programu 500 plus.

Jeszcze do niedawna rodzice oraz opiekunowie dzieci z Białegostoku otrzymywali świadczenia z programu 500 plus na początku miesiąca. Od niedawna termin wypłat uległ zmianie i został przesunięty na drugą połowę. Ludzie dowiedzieli się o tym w zasadzie już po fakcie. Dla wielu zmiana tego terminu jest problemem, ponieważ mają poczynione pewne zobowiązania, których nie uregulowanie w określonym terminie może skutkować dodatkowymi kłopotami.

- Z punktu widzenia tych osób, które są naprawdę potrzebujące, jeżeli zdacie sobie państwo sprawę z tego, że tego typu wypłaty z tytułu 500 plus pomagają tym osobom uregulować swoje należności w określonym terminie, szczególnie gdy chodzi o wynajem mieszkań, o stancje dla dzieci, po prostu są jakieś opłaty terminowe, to przesunięcie tych wypłat o dwa tygodnie, to jest to dla tych osób olbrzymi problem. Olbrzymi problem tym bardziej, że ustawienie tego terminu wypłat ni z tego, ni z owego, bez poinformowania wcześniej, uzasadnienia wcześniejszego, jest oczywiście kłopotem olbrzymim. I sprawia to problemy z dopięciem budżetów domowych – powiedział Tadeusz Arłukowicz, kandydat na prezydenta Białegostoku z komitetu Białystok na TAK.

Urzędnicy tłumaczą zmianę terminu wypłat świadczeń tym, że im wolno. Bo zgodnie z przepisami prawa mają czas na wypłatę pieniędzy do końca każdego miesiąca. Ale już zupełnie nie chcą słuchać argumentów o tym, że wcześniejsze wypłaty pomogłyby wielu ludziom zachować płynność finansową, albo że mają konkretne zobowiązania terminowe i nie wiedzieli wcześniej, że należy je przesunąć.

- Iza Koniuch, która zajęła się tematem, dzwoniła po urzędach i w urzędzie, tutaj w MOPR-ze, który jest odpowiedzialny za wypłaty, na pytanie dlaczego tak się stało, uzyskała bardzo precyzyjną odpowiedź – Bo tak! – dodał Tadeusz Arłukowicz.

- Wydaje mi się, że tutaj urzędnicy nie wzięli pod uwagę osób, które wynajmują stancje i mają na przykład ustalone terminy do 10 każdego miesiąca. Nie wzięto pod uwagę opłat w przedszkolu, tak samo obiadów w szkole, czy opłat związanych z wyjazdami dzieci na wakacje, 23-24 lipiec, sierpień – przekazała Izabela Koniuch, kandydatka do Rady Miasta z komitetu Białystok na TAK.

Apelowała wspólnie z Arłukowiczem o przywrócenie pierwotnego terminu wypłaty świadczeń z programu 500 plus. Bo jak argumentowali, są to świadczenia wypłacane na dzieci i na potrzeby dzieci. Zdaniem Arłukowicza przy dobrym zarządzaniu Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Białymstoku, ale przede wszystkim przy odrobinie dobrej woli, można i da się wykonywać płatności wcześniej.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)


Urzędnicy powinni wcześniej wypłacać świadczenia 500 plus komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl