Motoryzacja, Utrudnienia drodze Hryniewicz zamknięta ulica Klepacka - zdjęcie, fotografia

Prace drogowe trwają w najlepsze i za jakiś czas będzie się nam wszystkim jeździło znacznie lepiej. Ale zanim przyjdzie to lepsze, trzeba zacisnąć zęby i przyjąć do wiadomości, że utrudnienia w ruchu podczas prac drogowych są ich stałym elementem. Tak będzie już od jutra na drodze do Hryniewicz i od środy na ulicy Klepackiej.

Od najbliższego poniedziałku, 28 października, kierowcy jadący z Białegostoku w stronę Hryniewicz, muszą uzbroić się w cierpliwość. Ruszą tam prace drogowe, które będą powodowały utrudnienia w ruchu. Na szczęście taka sytuacja nie potrwa długo, bo tylko kilka dni, raptem do końca miesiąca. Dlatego przekazujemy, że przez tych kilka dni cały ruch będzie sterowany ręcznie.

Informujemy, że na ul. F. Filipowicza (droga do Hryniewicz) na odcinku od ronda 10 Pułku Ułanów Litewskich do nowobudowanej pętli autobusowej, w terminie od 28.10.2019 r. do 31.10.2019 r., w godzinach nocnych, tj. 18.00 – 6.00, wystąpią utrudnienia w ruchu polegające na połówkowym zawężeniu jezdni i ręcznym sterowaniu ruchem. Dodatkowo w dniu 31 października br. w godz. od 8.00 do 14.00 w związku z planowanym wykonaniem poboczy wystąpią ograniczenia w ruchu polegające na częściowym zawężeniu jezdni” – przekazał w specjalnym komunikacie Urząd Miejski w Białymstoku, który jest odpowiedzialny za inwestycję drogową przy jednostce wojskowej na Nowym Mieście.

Natomiast od najbliższej środy, 30 października, od godz. 9.00, kierowcy będą musieli zupełnie inaczej poruszać się po osiedlu Starosielce. A konkretnie po ulicy łączącej to osiedle z Leśną Doliną. Tam przewidziana jest zmiana organizacji ruchu, na odcinku ulicy Klepackiej, od skrzyżowania przy sklepie „Biedronka” do ul. Barszczańskiej. Droga będzie całkowicie wyłączona z ruchu, zaś pojazdy zostaną skierowane na nowo wybudowaną drogę tymczasową. I ta sytuacja dotyczyć będzie kierowców poruszających się w obydwu kierunkach przez najbliższe pół roku.

Na czas prowadzenia robót drogowych ul. Klepacka na ww. odcinku zostanie całkowicie zamknięta, a ruch w obu kierunkach odbywać się będzie po nowo wybudowanej drodze tymczasowej, po prawej stronie zamkniętego odcinka. Wprowadzona organizacja ruchu obowiązywać będzie około 6 miesięcy” – podaje w specjalnym komunikacie białostocki magistrat.

Po zakończeniu prac na ulicy Klepackiej, połączy się ona z oddaną do użytku w tym roku Trasą Niepodległości. To prawie niemal identycznie jak przebudowywana właśnie droga wylotowa na Hryniewicze. Stamtąd również sprawniej będzie można włączyć się do Trasy Niepodległości, która przebiega około 200 metrów dalej.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: juchnowiec.gmina.pl)

Utrudnienia na drodze do Hryniewicz i zamknięta ulica Klepacka komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama