Wiadomości, Utrudnienia Brzechwy mają potrwać tylko końca - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy osiedla Wygoda narzekają na remont, który trwa już dłuższy czas na ulicy Brzechwy. Prace przy przebudowie kanalizacji wodnej sprawiły, że na ulicach osiedlowych zaczęły się tworzyć korki i zatory. Ale najprawdopodobniej wszelkie prace zakończą się jeszcze w tym roku, a nie jak planowano – wiosną przyszłego roku.

Kolejny remont i kolejne utrudnienia dają się we znaki mieszkańcom Białegostoku. Tym razem na ulicy Brzechwy na osiedlu Wygoda od dłuższego czasu trwają prace związane z przebudową kanalizacji wodociągowej. Ulica jest rozkopana przez co mieszkańcy nie mają jak dojechać do domów, ani do punktów, w których prowadzą działalność gospodarczą. Na dodatek, część osób skarży się na korki na ulicach osiedlowych – czego do tej pory nie było.

- Rano tędy wyjechać to jakaś masakra. Nigdy tu nie było takich komedii. Ja wiem, że teraz każdy praktycznie ma samochód, ale tu są głównie domy, a nie bloki, więc nie wszyscy wyjeżdżają o jednej porze. Przez te rozkopy nie ma jak wyjechać i ludzie stoją w korkach na uliczkach osiedlowych. Tego numeru to jeszcze nie grali. Czy naprawdę nie można było jakoś inaczej tych prac prowadzić, żeby ludzie się nie skarżyli? Przecież to nie jest pierwszy remont w Białymstoku – skarży się naszej redakcji Pani Anna.

Ale nie tylko do naszej redakcji dotarły słowa niezadowolenia. Mieszkańcy poprosili radnego Henryka Dębowskiego, aby podjął interwencję. Magistrat niezadowolonych mieszkańców odsyłał bowiem do Wodociągów Białostockich, zaś Wodociągi Białostockie tłumaczyły się tym, że rury w miejscu prowadzonych robót są położone bardzo głęboko, więc trzeba się do nich dokopać, co dodatkowo utrudnia wysoki poziom wód gruntowych w tym miejscu.

W związku z prośbami Mieszkańców o przyśpieszenie prac związanych z przebudową kanalizacji sanitarnej na ul. Brzechwy, zwracam się do Pana z zapytaniem czy istnieje możliwość przyśpieszenia prowadzonych robót budowlanych, ponieważ obecne utrudnienia komunikacyjne z tym związane są dokuczliwe i utrudniają normalne funkcjonowanie Mieszkańców. Z docierających do mnie informacji wynika, że prace mogą być prowadzone opieszale i zbyt wolno, co należałoby przeanalizować” – pisał w interpelacji do prezydenta Białegostoku radny Henryk Dębowski.

Ta sprawa – można powiedzieć – została załatwiona niemal błyskawicznie. Już po kilkunastu dniach prezydent na interpelację odpisał i przekazał dobre wiadomości dla mieszkańców osiedla Wygoda. Remont bowiem najprawdopodobniej potrwa krócej niż pierwotnie planowano.

Charakter prowadzonych robót ziemnych w tym bardzo głębokie wykopy oraz konieczność ich odwodnienia powodują dodatkowe uciążliwości. Mając na uwadze utrudnienia komunikacyjne w celu przywrócenia ruchu na odcinku od ul. 42 Pułku Piechoty do ul. Bogusławskiego rozpoczęte zostały prace związane z odbudową nawierzchni, aby utrudnienia związane z przebudową były jak najmniejsze. Ponadto informuję, iż zgodnie z przyjętym harmonogramem ostateczny termin zakończenia realizacji umowy to 23 marca 2020 r. jednakże Przedsiębiorstwo jak i Wykonawca dołożą wszelkich starań aby roboty budowlane zostały zakończone do końca 2019 r.” – odpisał z upoważnienia prezydenta Białegostoku sekretarz miasta, Krzysztof Karpieszuk.

Wygląda więc na to, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i życie na osiedlu Wygoda powrócić ma do normalności wcześniej niżeli wiosną przyszłego roku. Pozostaje mieć nadzieję, że tych planów nie pokrzyżuje pogoda, która przynajmniej w tej chwili bardziej rozpieszcza wszystkich niż komplikuje cokolwiek.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: DDB)

Utrudnienia na ul. Brzechwy mają potrwać tylko do końca roku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama