Uwaga! Na blisko rok zamknięto odcinek drogi wojewódzkiej

Motoryzacja, Uwaga! blisko zamknięto odcinek drogi wojewódzkiej - zdjęcie, fotografia

W Białymstoku, ale także i poza stolicą regionu, trwają obecnie prace drogowe. Zanim pogoda pozwala na prowadzenie robót, każdy wykonawca chce zrobić jak najwięcej. A to z kolei oznacza kłopoty dla kierowców. Od czwartku, 17 sierpnia, nie da się przejechać na przykład częścią trasy wojewódzkiej w gminie Łapy.

- Informujemy, że w dniu 17 sierpnia 2017 r. (czwartek) zostanie czasowo zamknięty odcinek drogi wojewódzkiej nr 678 od km 9+820 do km 12+650 (od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Niewodnicy Koryckiej do skrzyżowania z drogą wojewódzką w kierunku: Wysokie Mazowieckie – stacja paliw) – ostrzega urząd miejski w Łapach.

To czasowe zamknięcie potrwa dość długo, ponieważ kierowcy przez blisko rok będą musieli korzystać z objazdów. Prace drogowe, które zaczęły się na tym odcinku w miniony czwartek, 17 sierpnia, potrwają aż do połowy czerwca przyszłego roku. Przynajmniej takie jest założenie. Ale wystarczą drobne opóźnienia lub niesprzyjające warunki atmosferyczne, a wszystko ulegnie przesunięciu.

Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i zwyczajnie skorzystać z objazdów. Wiadomo, że budowa dróg jest uciążliwa, ale po zakończeniu wszystkich prac i oddaniu nowej drogi do użytku, wszyscy szybko zapominają o niedogodnościach. W przypadku drogi wojewódzkiej w gminie Łapy, te niedogodności potrwają prawie rok. Niemniej, trasa jest mieszkańcom i przedsiębiorcom niezbędna. Co więcej, czekali na nią bardzo długo. Zatem poruszanie się przez niecały rok objazdami z pewnością koszmarem nie będzie.

Jak wspomnieliśmy, na czas budowy drogi wojewódzkiej zostaną wprowadzone objazdy. Jak będą wyglądały można zobaczyć w załącznikach, które są zamieszczone bezpośrednio pod artykułem. Wszystkim korzystającym z tej trasy, a w szczególności okolicznym mieszkańcom, polecamy zapoznanie się z mapami i nową organizacją ruchu. Będzie ona obowiązywała przez cały okres prowadzenia prac drogowych w tym miejscu. Jednocześnie zwracamy się za apelem do kierowców, aby zachowani szczególną ostrożność w miejscach, gdzie trwają obecnie prace drogowe.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: pixabay.com/ site)

Uwaga! Na blisko rok zamknięto odcinek drogi wojewódzkiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama